21 stycznia 2015

Czy Polska poradzi sobie w trudnych czasach?

"These are not dark days; these are great days - the greatest days our country has ever lived." 
                                                                                                       
                                                                             - Winston Churchill

 
Za Churchillem nie przepadam (niestety zdradził Polaków), jednak jego cytat pasuje do aktualnej sytuacji Polski i przyszłości w XXI wieku. Polska będzie wyjątkiem podczas nowego wielkiego kryzysu, poradzimy sobie lepiej od innych państw Europy i świata! Choć mamy trudne czasy, to nie są to ciemne dni dla Polski. To są najlepsze dni dla naszej ojczyzny w całej historii. Polska stanie się potęgą pomimo wszelkich przeciwności.

Dlaczego?

Między innymi dlatego, bo my Polacy jesteśmy jak mało kto elastycznym i zaradnym narodem oraz potrafimy przemieniać problemy w nowe możliwości. To jedne z naszych najlepszych cech narodowych. Poradzimy sobie w każdych czasach, a ponieważ od 89 r. mamy jako taką wolność działania, dlatego Polska będzie stale osiągała lepsze wyniki od sąsiadów w Europie i na świecie. Jak nie wierzysz, to się przekonasz :)


freeimages.com 

Podsumowując:


Na świecie wystąpi zjawisko "polskiej nadmocy", jednak szerokość kryzysu światowego będzie hamowała wzrosty giełdowe na GPW. Będzie to utrudniało zarówno zarabianie pieniędzy na akcjach, jak i na instrumentach finansowych na spadki. Wystąpi taki o to dziwny paradoks, który należy uwzględniać podczas podejmowania decyzji giełdowych.
 
 

Pozdrawiam

 

14 komentarzy:

 1. "Będzie to utrudniało zarówno zarabianie pieniędzy na akcjach, jak i na instrumentach finansowych na spadki."

  A jest co ułatwia zarabianie na akcjach , bo ja jeszcze o tym nie słyszałem?
  Sugerujesz ,że wcześniej było łatwiej ?
  Jeśli tak to gdzie są Twoje łatwe pieniądze?
  Tobie to już od ponad roku wszystko utrudnia zarabianie . :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest masa rzeczy i czynników, które sprzyjają zarabianiu na giełdzie. Teraz te czynniki znikły. Przez jakiś czas dodruk w UE może nakręcić giełdy, ale to tymczasowe antidotum.

   Jeśli czytasz tego bloga to wiesz, że łatwe pieniądze na giełdzie były do marca 2014 r kiedy pokonywałem WIG na inwestycjach osiągając o kilka razy większą stopę zwrotu. Np. na Medicalalgorithmics zarobiłem 255% w kilka miesięcy. Sprzedałem akcje blisko 300 zł a teraz są poniżej 200 zł. Wtedy było łatwiej. Teraz łatwiej jest zarabiać na opcjach. Dziś po decyzji Draghiego np. zamknąłem opcje put zarabiając +150% w niecałe 3 tygodnie. Ponieważ uczę się opcji dopiero, zarobek nie jest wielki, ale cieszy, bo zaczynam coraz częściej na opcjach zarabiać.

   Więc nie śpiesz się z krytyką, bo nie wiesz jak może być w rzeczywistości.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Bartek , na giełdzie nie ma i nigdy nie było łatwych pieniędzy. Jeśli myślisz ,że jest łatwo, to nawet tego nie mów bo wpędzisz w kłopoty przyszłych inwestorów :)

   Usuń
  3. Wcale nie. W czasie rynków byka zarabianie było dawniej proste. Teraz giełdy się zmieniły i tłumaczę dlaczego w mojej nowej książce :) Tam inwestorzy przeczytają o nowej rzeczywistości giełdowej.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. dlaczego kasujesz moje posty w ostatnim twom wywodzie skomentowalem co mysle o twoich zalozeniach inwestycyjnych jak i o btwojej ksiazce. kto kupi ksiazke nie dosc ze straci z 50zl to najgorszy jest stracony czas i nieodwracalne zmiany w mozgu jakie zauwazam u ciebie. nie jestes inwestorem i nigdy sie tak nie nazywaj. jestes spekulant i to slaby. nie da sie zarabiac na gieldach ? w tamtym roku zarobilem tylko w pazdzierniuku grudniu 700% a od 2 lat ponad 2000% i tylko na gpw i nc. pozdrawiam

   Usuń
  5. Nie kasuję postów, moderuję posty które są spamem albo reklamą albo są nie na poziomie i je wyrzucam do spamu.

   Niech każdy martwi się o samego siebie, tak będzie zdrowiej.

   Pochwal się na czym to w 1 miesiąc zarobiłeś w grudniu 700% i przez 2 lata 2000%? Gratuluję jesteś najlepszym inwestorem na świecie.

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Nie zgadzam się , bo ja to widzę inaczej. Zarabianie w czasie hossy ok , ale ja patrzę dalej .
  Dla mnie liczy się to co masz już zrealizowane i utrzymane , a do tego wyniki muszą być potwierdzone i w słabszych okresach .
  Papierowe zyski się nie liczą , ponieważ trzeba umieć zamykać pozycje i nie rozmyślać ,że nie złapało się szczytu jeśli ucieknie.
  Inwestowanie nigdy nie było łatwe , w grę wchodzi psychologia i umiejętność brania tego co daje rynek , a nie czekanie na cuda i wieczne hossy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wpis.

   Inwestowanie jako takie, nigdy nie było łatwe, bo to walka z samym sobą. Jan igdy nie bawiłem się w papierowe zyski, zawsze inwestowałem w realu. Nie polecam nauki na niby, bo nic takie testowanie nie da poza nauczeniem się składać zlecenia - tego się człowiek uczy w 15 minut.

   Zgadzam się, że na giełdzie liczy się tylko zrealizowany zysk, reszta to iluzja. Wieczne hossy skończyły się w 2007 r. Już nie będzie długich trendów, tłumaczę dlaczego w książce ;P

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. to pochwal sie jaki podatek musiales zaplacic w tamtym roku na tych swoich zalozeniach. ile to juz razy byles spakowany z walizkami w drzwiacbo rosja najedzie, bo krach itp. moze i kupie twoja kziazke ale tylko po to zeby miec zbior informacji CZEGO NIE ROBIC POD ZADNYM POZOREM NA RYNKACH FINANSOWYCH! spekulant spakulant spekulant tacy jak ty niszcza ryknek

   Usuń
  3. Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby się pakować, widzę, że masz już plan na siebie.

   Przed chwilą pisałeś że na GPW i NC w jeden miesiąc zarobiłeś 700% - może sam jesteś spekulant?

   Pozdr

   Usuń
 3. Polacy moim zdaniem wbrez pozorom są dość ogarnięci i nie szaleją tak w wydatkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy-sa-innowacyjnym-narodem-3279201.html

   Polacy są urodzeni by zmieniać świat na lepszy i piękniejszy ;D

   Pozdr

   Usuń
 4. Będzie i hossa i bessa taj jest od wieków. Wieszczysz armagedon, koniec świata. Pewnie to kiedyś nastąpi, Pamiętaj ,że na giełdzie możesz zarabiać również na spadkach więc mówienie ,że jest źle bo spada jest pojęciem względnym. Np certyfikaty na spadki, opcje. Spada grasz na spadki rośnie grasz z rynkiem proste, jednak trudne do realizacji głównie z powodu psychiki a nie źle podjętych decyzji. Na płynnych spółkach mamy stopa więc jakoś można się zabezpieczyć.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Spada grasz na spadki rośnie grasz z rynkiem proste, jednak trudne do realizacji głównie z powodu psychiki a nie źle podjętych decyzji"

   Łatwo się mówi :) Trudne do realizacji jest też z innych przyczyn. Głównie dlatego, że inwestorzy nie wiedzą co powoduje wzrosty lub spadki na giełdzie, nie rozumieją mechanizmu giełdy oraz przyczyn zmian na rynkach. Tłumaczę to w mojej nowej książce odnosząc się na obecnych czasów oraz pisząc o najbliższych dekadach.

   Pozdrawiam

   UsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...