29 stycznia 2015

3 topowe spółki z USA + S&P

Cześć,

 
Ciekawie wyglądają 3 wykresy amerykańskich spółek  i indeksów. No i zbliża się koniec "d-efektu stycznia" o którym niedawno pisałem - zamknięcie się na minusach grudnia i stycznia miały dać sygnały do głębszej korekty. W Europie wiele rynków wybroniło się przed wygenerowaniem negatywnych sygnałów, głównie dzięki rozpoczęciu druku pieniądza. Jednak w USA sytuacja wygląda słabiej, a jeśli USA będą miały korektę, to wszystkie rynki będą też ją miały, a dodruk Draghiego nie pomoże.
 
Spójrzmy najpierw na Apple, które podało historyczne wyniki, a i tak zaliczyło czarną świecę (bonus ma za okno hossy). Najbliższe dni mogą wiele rozstrzygnąć o dalszych wzrostach Apple. Tu wyraźnie widoczne 5 fal Elliota, ale jak wiadomo przy Elliocie może to być tylko fałszywy znak, bo fala np. się wydłuży - kto wie.
 
 
finance.yahoo.com
                              
 
Po nim warto zerknąć na ostatnio mocno spadający Microsoft. Takich spadków dawno nie było widać.
 
 
finance.yahoo.com

                                       
 
Oraz warto także zerknąć na nasz ukochany Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. W mojej nowej książce piszę dlaczego uważam, że firma Buffetta będzie miała niedługo duże kłopoty finansowe ze swoim holdingiem. Dziś spojrzawszy na wykres mam wrażenie, że moje przypuszczenia zaczynają być widoczne na wykresie spółki. Ale jedynie czas pokaże, czy się pomyliłem. Sam spójrz. Widać tutaj kilkudziesięcioletni trend wzrostowy z 5 falami Elliota, który w ostatnich miesiącach jest naruszony podażą (dwie ostatnie czerwone świece). Czy to będzie głębsza korekta? Może już nadszedł czas? Patrząc na oscylator MACD najwyraźniej tak... nigdy nie wskazywał on tak mocnego wykupienia. 


finance.yahoo.com
   
                 
I zbliżenie:


finance.yahoo.com
                
                
No i na koniec indeks S&P 500, który ma prawo dalej spadać. MACD znacznie wyżej niż w 2007 r. 


finance.yahoo.com
         

 

Podsumowując:

 
Grudzień był spadkowy, styczeń jest spadkowy. Zrealizowało się więc moje przypuszczenie, że USA mogą mieć korektę albo już bessę, co pociągnęłoby też większość rynków świata. Najbliższe tygodnie pokażą, czy właśnie świat osiąga historyczne szczyty i czy w kolejnych tygodniach nie zaczną wychodzić na jaw słabe dane makro - konsekwencja czarnego łabędzia w postaci Majdanu, wojny z Rosją i efektów późniejszych sankcji, ze spadkiem ropy włącznie i problemami walutowymi na świecie. Czas pokaże.
 
 

Pozdrawiam 

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...