04 października 2014

Skrócony kurs "Akcje przy kawie" - slajd 12 z 33 "Jakoś to będzie?".

Cześć,


Więcej szczegółów i informacji nt. tego kursu online tutaj.
Wszystkie części kursu można zobaczyć tutaj.


Szkolenie "Akcje przy kawie" pokazuje, jak selekcjonować najlepsze spółki dla konkretnego inwestora przy minimalnym ryzyku. Nie uwzględnia jednak moich najnowszych odkryć inwestycyjnych, o których powiem więcej dopiero po zakończeniu tego warsztatu. 
 
 

Kurs "Akcje przy kawie", czyli jak dokonywałem selekcji zdrowych, mocno rosnących spółek?  

 
 
freeimages.com
 


Strategia w pigułce

 
Kiedy już wiemy dlaczego jesteśmy na giełdzie (01) wiemy, że inwestowanie zawiera w sobie ryzyko (02), znamy i lubimy siebie (03), odkrywamy swój wąski krąg rozumienia (04) oraz wiemy dokładnie czym jest giełda (05), wtedy możemy powoli zaczynać selekcję branż i spółek, które przyniosą nam ponadprzeciętną stopę zwrotu. Dzięki metodom "lunety" i "AB" (06) możemy dokładnie przeanalizować aktualną sytuację na świecie i przewidzieć dalszy rozwój globalnych trendów na świecie. Dodatkowo skupiając się na spółkach z "pustynnych branż" (07) możemy mocno ograniczyć niebezpieczeństwo bankructwa spółki podczas silnych recesji. Pamiętajmy też, że wszystko o czym napiszę jest jak szwedzki stół (+), z którego wybieramy tylko to, co uważamy za słuszne. Resztę można pominąć pamiętając przy tym, że pominięcie jednego slajdu może spowodować radykalne zmniejszenie skuteczności kursu. Polecam wpierw sprawdzić całość kursu, a potem go modyfikować.
 
Rozpoczęliśmy selekcję (08) spółek w odpowiednim okresie i z najświeższymi danymi finansowymi. Zanim odkryjemy super spółki i zaczną oddziaływać na nas emocje musimy przeczytać listę swoich słabości i błędów (09). Pomoże nam to panować nad sobą, czyli nad największym wrogiem inwestora. Aby jeszcze lepiej kontrolować emocje należy zbudować prostą tabelkę tzw. filtry emocjonalne (10). Aby zminimalizować ryzyko wybrania kiepskiej spółki, trzeba wybierać spółki z liderami i zespołem prowadzącym etyczny i odpowiedzialny biznes (11), pamiętając o tym, że takich liderów rozpoznamy tylko wtedy, kiedy sami będziemy postępowali w życiu uczciwie .
 
 

Slajd 12 - Jakoś to będzie?

 
Kolejnym najważniejszym kryterium po selekcji spółek ze względy na etykę biznesu jest kupowanie spółek tylko takich, które sprzedają produkty i usługi najwyższej jakości, a nie byle jakie. Myślenie "Jakoś to będzie" nie działa na giełdzie i prowadzi do przeciętnych lub ujemnych wyników finansowych. Są oczywiście inwestorzy, którzy preferują wybór groszowych spółek, jednak ja preferuję w tym względzie podążanie za przykładem Warrena Buffetta, który głównie wybiera najlepsze firmy produkującej produkty najwyższej jakości.
 
Wybór spółek tworzących najwyższej jakości produkty i usługi to najbezpieczniejszy sposób na bezpieczne inwestowanie, gdyż takie spółki zawsze mają dobrą marżę, a w okresach kryzysowych, mogą bez problemów lekko obniżyć ceny. Słabe firmy produkujące przeciętne i tanie produkty, w czasie kryzysu są bezradne, strategia byle jakości w połączeniu z niską ceną doprowadza wielu do bankructw.
 
  

Podsumowując

 
Warto kupować spółki, które stawiają na najwyższą jakość produktów i obsługi. Wszystkie inne warto zostawiać do zakupów inwestorom, którzy cenią bardziej inwestowanie nad wyniki. Ta strategia pozwalała mi pobijać benchmark kilkukrotnie, przy minimalnym ryzyku. Kolejne slajdy jeszcze mocniej ograniczą ryzyko inwestycyjne, zwiększając jednocześnie siłę wzrostową portfela.  
 

Pytania:


Jeśli kupujemy coś z założeniem trzymania tego nawet przez lata, to lepiej kupić produkt kiepskiej jakości czy najwyższej jakości?
Co wychodzi taniej pod względem finansowym, czasowym, emocjonalnym itp.?
 
 

Pozdrawiam

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...