13 września 2014

Skrócony kurs "Akcje przy kawie" - slajd 3 z 33

Cześć,

 
Więcej szczegółów i informacji nt. tego kursu online tutaj.
Wszystkie części kursu można zobaczyć tutaj.


Szkolenie "Akcje przy kawie" pokazuje, jak selekcjonować najlepsze spółki dla konkretnego inwestora przy minimalnym ryzyku. Nie uwzględnia jednak moich najnowszych odkryć inwestycyjnych, o których powiem więcej prawdopodobnie dopiero po zakończeniu tego warsztatu. 
 
 

Kurs "Akcje przy kawie", czyli jak dokonywałem selekcji zdrowych, mocno rosnących spółek?  freeimages.com

      


Slajd 3 - Niezwykły JA! Odkrywam siebie! Jestem sobą + Lubię siebie!

 
Następną dobrą rzeczą jaką warto zrobić, przed zajęciem się giełdą i inwestowaniem na rynkach finansowych jest odkrycie samego siebie. Jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy na świecie, stąd tak mało ludzi na ziemi robi to co kocha i to co wypływa z pragnienia ich serca. Mało osób wie kim jest naprawdę, często udajemy, często nieświadomie. 
 
Poszukiwanie siebie to życiowy proces, nigdy się nie kończący i wymagający nie lada wysiłku. Są oczywiście farciarze, którzy od dziecka wiedzą kim są i robią to co kochają, większość jednak musi szukać. Jeśli mamy w życiu pasję i hobby zanim przyjdziemy na giełdę, to jesteśmy w lepszej sytuacji od osób, które jej jeszcze nie mają.
 
Nie zmienia to oczywiście faktu, że każdy człowiek ma wyjątkowe predyspozycje i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie życiowe. Wszyscy jesteśmy oryginalni. Nie ma dwóch identycznych osób, ludzi myślących tak samo. Każdy ma bezkonkurencyjny zestaw cech i zdolności, których nie ma nikt inny na Ziemi. Każdy z nas ma też zupełnie inne marzenia i pragnienia serca, swoją życiową drogę. Dlatego w momencie kiedy zajmiemy się tym co mamy "na wyposażeniu", wtedy będziemy mogli stać się najlepsi w swojej wąskiej dziedzinie. Korzystając z naszego jedynego na świecie kompletu zdolności, będziemy bezkonkurencyjni!
 
Na koniec dodam, że odkrycie siebie może też spowodować, że nigdy nie będziemy potrzebowali ani chcieli inwestować na giełdzie. Tak może być jeśli odkryjemy, że na giełdę przyszliśmy tylko po pieniądze, bo chcemy np. założyć własny sklep i nie mamy funduszy. Świadomość siebie i swojego "dlaczego" może pozwolić nam zorganizować fundusze z zewnątrz i od razu zająć się budową wymarzonego sklepu, bez lat nauki inwestowania na giełdzie.
 
Odkrycie siebie prawdziwego to praca wewnętrza, której nikt za nas nie zrobi. Tylko my możemy to uczynić. Nie możemy się w tej kwestii nigdy poddać! Musimy szukać, aż znajdziemy swoją pełnię i będziemy lubić siebie i swoje życie. Próbujmy tak długo, jak w dzieciństwie uczyliśmy się chodzić - do skutku. Wtedy zarabianie na giełdzie stanie się mniej emocjonalne, mniej ryzykownie i bardziej opłacalne. Będziemy wybierali zdrowsze biznesy, które rozumiemy.
  
 

Podsumowując

 
Więcej zarobimy, kiedy będziemy dobrze znali siebie i będziemy lubili siebie. Kiedy do wyboru spółek wykorzystamy na giełdzie całe nasze życiowe doświadczenie i indywidualne zdolności. Kiedy będziemy rozwijali nasze silne strony.
 
Osoby, które wciąż szukają swojej życiowej pasji muszą też być ostrożne, bo giełda może okazać się łatwiejszą drogą, albo pokusą, aby nie robić tego co trzeba.

Pytania dla nas wszystkich:

Kim jestem? Jaka jest moja niezwykłość jedyna na świecie? Co mogę z tym zrobić dla świata? Jakie branże i spółki rozumiem lepiej od innych?
 
 

Pozdrawiam


PS Chrześcijański leader Nick Vujcic, który urodził się bez rąk i nóg, poddał się w swoim życiu i próbował się zabić. Nie docenił tego co dostał od Boga, swoich talentów, nie znał siebie, nie widział swojej mocy i sensu życia. Nie znał swojej wyjątkowości. Dziś jest jednym z najpotężniejszych mówców na Ziemi. Podaję link do filmu-wywiadu z Nickiem (kliknij tutaj), który pokaże Ci jak wspaniałą rzeczą będzie zobaczenie go na żywo w Polsce. Już ten jeden filmik może zmienić Twoje życie - sam zobacz! Mnie rozłożył tym krótkim wywiadem :) Co ciekawe idealnie pasuje do dzisiejszego slajdu!
 
 
 
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...