07 sierpnia 2014

Ważne pytanie przy analizie giełdy i spółek

Cześć,

 
Jest takie jedno bardzo ważne pytanie dla każdego inwestora, kiedy nie wiadomo co należy robić? Kiedy trudno mu zdecydować, jaką pozycję i strategię inwestycyjną przyjąć - sprzedawać, trzymać, czy może kupować. To pytanie, które trzeba sobie zadawać wielokrotnie, bo dzięki niemu możemy przechytrzyć inwestorów, którzy o nim zapominają, albo którzy go nie znają. To pytanie brzmi - Co jest prawdą?
 
 

Szczerze

 
Jedną z najważniejszych umiejętności inwestora jest bycie szczerym wobec siebie. Nie można okłamywać ani innych, ani siebie. Jedyną wartościową i wymierną jednostką oceny sytuacji giełdowej jest prawda. Prawda o tym jaka jest rzeczywistość? Co naprawdę się dzieje? W jakiej sytuacji się znajduję? Co w takiej sytuacji trzeba zrobić? I nie można się okłamywać, choćby bolało i choćby trzeba było zrobić coś przeciwnego, niż się na początku myślało. 
 
 
freeimages.com
 
 

Chaos

 
Ponieważ na rynkach prawie zawsze panuje chaos i rozbieżność opinii, trzeba mieć jakiś stabilny grunt pod nogami, który pomaga nam lepiej widzieć rynki. Tym stabilnym gruntem pod nogami jest właśnie odpowiedź na pytanie - Co jest prawdą?
 
Ostatnio korzystałem z tego pytania wielokrotnie, ponieważ zachowanie rynku było jak dla mnie kompletnie irracjonalne - same niepokojące dane i wieści vs wzrosty. Zadawałem sobie więc pytania: jakie są wszystkie pozytywne informacje na rynku przemawiające za tym, że parkiety muszą rosnąć oraz jakie są negatywne dane i argumenty przemawiające za tym, że giełdy światowe muszą spadać?
 
Roztrząsałem oba warianty, aby poznać prawdę, a nie to co chcę widzieć. Choć znalezienie minusów przyszło mi z łatwością(znasz je z bloga, więc powtarzać się nie będę), to do tej pory wielką trudność sprawia mi odkrycie faktów i solidnych argumentów za hossą. Dlatego z chęcią posłucham opinii i argumentów osób które wierzą w hossę, dlaczego tak uważają. Jeśli masz własne zdanie na ten temat i chcesz się nim podzielić z innymi, to napisz je w komentarzach. Z chęcią wszyscy przeczytamy.
 
 

Pozdrawiam

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...