15 czerwca 2014

Uniwersalne prawa życia!

Cześć,
 
Ostatnio trafiłem na wspaniałą książkę, jedną z lepszych jakie czytałem w życiu. Dlatego polecam Ci się z nią zapoznać. Napisał ją "słynny inwestor z Wall Street i filantrop. Poświęcił życie na promowanie otwartości umysłu. Ufundował najwyższą na świecie nagrodę przyznawaną za wybitne osiągnięcia w badaniach duchowości człowieka." Autorem książki jest Sir John Templeton założyciel Templeton Growth Fund i Templeton World Fund.
 
Sir John pisze pięknie o życiu, o życiowych zasadach, których przestrzeganie gwarantuje nam pełniejsze i radośniejsze życie. Książka wciąga i nie można się od niej oderwać. Ilość zawartej w niej mądrości powala. W tym roku przeczytałem już kilkadziesiąt książek, ale ta naprawdę zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Przypomniała mi o tym co ważne i nakreśliła istotne obszary do dalszego rozwoju.
 
Znalazł się w niej nawet wątek o Polsce, który warto znać:
 
Oto słowa pięknego napomnienia, które pochodzą z jednego z najstarszych chrześcijańskich rękopisów - pisma dotyczącego zawarcia unii między Polską a Litwą w 1413 roku:
 
Nie dozna łaski Zbawienia, kto się na miłości nie oprze. Miłość jedna nie działa marnie. Promienna sama w sobie gasi zawiści, osłabia urazy, daje wszystkim pokój, łączy rozdzielonych, podnosi upadłych, gładzi nierówności, prostuje krzywizny, wspiera każdego, nie obraża nikogo. Ktokolwiek się chroni pod jej skrzydła, znajdzie się bezpiecznym i nie ulęknie się niczyjej groźby.
 
 
 
 
Choć książka nie jest o giełdzie, to i tak znajdziemy w niej rady przydatne na parkiecie:
 
Pierwsza udana inwestycja może sprawić ogromną przyjemność. Jako doświadczony inwestor radzę wam jednak, abyście nie wkładali wszystkich sił w działania w jednym obszarze. Środki, którymi dysponujemy, należy dzielić z wieloma godnymi zaufania organizacjami lub ludźmi.
 
Trochę więcej o książce tutaj. Polecam ją nabyć w polskiej, chrześcijańskiej księgarni. Wspierajmy gospodarkę i dobre sklepy.
 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...