04 stycznia 2014

Uwaga! Sprawa dotyczy 99% ludzi przez 100 lat!

Cześć,


Czy uważasz, że temat pieniędzy, zarządzania finansami, inwestowania jest za trudny dla Ciebie, może nudny? Szkoda Ci czasu na zgłębienie akurat tego tematu, bo masz ważniejsze rzeczy do robienia, ciekawsze zainteresowania? Uważasz, że lepiej te sprawy przekazać komuś innemu byle tylko mieć problem z głowy?

Rozumiem. Nie każdy zna się na pieniądzach, na inwestowaniu itp. Nie każdy jest wolny finansowo, nie każdy ma do tego chęci i czas. Wiadomo, to nie jest prosta sprawa, wymaga pracy nad sobą. Wiem jednak jedną rzecz, że pieniądze to temat, który dotyczy 99% ludzi świata przez całe życie. I choć możemy mieć gdzieś te tematy, to i tak do końca życia będą nas one dotykały. Czy chcemy, czy nie. Swoją drogą, pieniądze są w pewnym sensie sprawdzianem dla nas wszystkich, testem, który trzeba zdać.
 
 

Jedna z lepszych książek o pieniądzach!

 
 
Źródło: sklep.bibliaofinansach.pl/
 

Osobiście uważam, że warto się tematem zająć i przez całe życie się w nim doskonalić. Tak dla siebie i rodziny, dla społeczeństwa. Sam Pan Jezus bardzo często mówił na temat pieniądza. Potraktował temat bardzo serio. W książce Howarda Daytona czytamy:
 
 
Szesnaście z trzydziestu ośmiu przypowieści dotyczy zarządzania pieniędzmi i własnością. W ogóle Jezus Chrystus na temat pieniędzy mówił więcej niż na jakikolwiek inny temat. W Biblii mamy około 500 wersetów poświęconych modlitwie, trochę mniej niż 500 wersetów poświęconych wierze oraz ponad 2300 wersetów poświęconych pieniądzom i posiadaniu rzeczy.
 
 
Książka świetna, porusza sprawy spłacania długów, inwestowania, giełdy, nieruchomości itp.

 

Podsumowując

 
Nie zmuszam ale zachęcam, by do tematu pieniędzy podejść równie na poważnie, jak zrobił to sam Jezus Chrystus. Skoro On tego tematu nie zlekceważył, to także i my nie powinniśmy tego robić. Twoje pieniądze się liczą :)
 
 

Polub wpis i podaj dalej.

Dziękuję.

 

6 komentarzy:

 1. Świetny wpis. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli dodam Cię do mojej listy najlepszych blogów o giełdzie - najlepszeblogiogieldzie.blogspot.com. Będzie łatwiej znaleźć Twój blog. Pozdrawiam, Ania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, zainteresowało mnie to, co piszesz. Z przyjemnością dodam Twojego bloga do prowadzonej przeze mnie listy blogów o biznesie http://blogibiznesowe.blogspot.com/. Zajrzyj również na moją stronę, zapraszam do komentowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli dodam Cię do mojej listy najlepszych
  blogów o tematyce giełdy i prawa - blogiogieldzie.blogspot.com. Łatwiej będzie Twój blog znaleźć. Pozdrawiam, Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bartku może napisz coś o Neuce i swojej dalszej strategi bo chyba czas na aktualizację wyczynów. 20% na minusie w tydzień to nie korekta .....

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć, dzięki za wpis.

  A ile Neuka wzrosła przed tym -20%? Ile jest warta jedna akcja? Co ma wspólnego z wartością spółki spadek cen o -20%? Kto sprzedawał akcje? Dlaczego? itd. itp.

  Jak odpowiesz sobie na takie pytania to będziesz mógł podjąć decyzję co dalej :)

  :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Blog jest o giełdzie ,a to Twoja spółka na której uczysz innych .
  Jakieś komentarze i decyzje w tej sytuacji powinny być.

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...