05 września 2013

Pan Rynek kicha

Cześć,

 
No i stało się. Strach zwycięża na rynku, a neurotyczno-emocjonalny Pan Rynek nie wie co robić, więc sprzedaje. Jeśli dodamy do tego niepewne losy świata po ataku na Syrię, słabość papierowego USA, mamy przed sobą "przerażającą wizję przyszłości".
 
Ponieważ mamy godziny popołudniowe, więc trzeba pamiętać, że jest to czas, kiedy na giełdzie dominuje narybek i płotki, natomiast rekiny giełdy działają częściej w ostatniej godzinie notowań, albo z samego rana(widać to po obrotach w pierwszej i ostatniej godzinie). Swoją drogą dziś obroty są duże, więc pewnie duzi gracze także sprzedają część aktywów albo wręcz przeciwnie skupują podaż.
 
 
 

 

W takich chwilach zadaję sobie kilka pytań:

 
  1. Czy dany problem wpłynie negatywnie i długoterminowo na wyniki finansowe moich spółek?
  2. Czy spółka jest więcej warta dzisiaj niż wczoraj?
  3. Czy moja spółka będzie silniejsza finansowo, będzie więcej warta za tydzień, miesiąc, rok i dłużej?
  4. Czy to chwilowa panika/zachowanie?
  5. Ile ruch potrwa?
  6. Kto jest odpowiedzialny za ruchy cen: duzi czy mali?
  7.  
 
Jeśli na te pytania odpowiedzi są twierdzące lub pozytywne, to pozostaje mi zachować spokój i dalej analizować temat.
 
Dobrą rzeczą jest gdy rynek odreaguje swój strach na giełdzie w postaci lawiny podaży, bo później rynek wraca do zdrowia i równowagi. To rodzaj kichnięcia, który pozwala rynkowi wyrzucić z siebie skumulowaną energię i rozładować napięcie.
 
Na koniec warto dodać, że 95% naszych lęków, strachów i negatywnych scenariuszy, nie realizuje się w prawdziwym życiu. Jak pamiętacie z wpisu sprzed paru dni, mamy erę strachu, a takich chaotycznych skrajnych sesji, w tym wieku będzie bez liku.
 
Ciekawa sesja.

PS Nie twierdzę, że to nie okaże się dłuższy i większy ruch w dół, po prostu mi to nie przeszkadza. Pamiętaj, sam myśl i podejmuj decyzje na giełdzie.
 
 

Podaj dalej - polub lub udostępnij artykuł. Wielkie dzięki!

 
Pozdrawiam.    
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...