11 czerwca 2013

Zdrowe podchody.

Witaj,
 
Parę dni temu pisałem artykuł pt. "2500/50000 czyli +5%?!" sugerujący, że lada dzień/tydzień przebijemy psychologiczne opory(najczęściej pełne liczby) na WIG20 i WIG. Wczoraj nawet WIG20 przekroczył 2500 pkt. jednak WIG pozostał w tyle.
 
Duży ruch do góry, którego się spodziewam, będzie miał inny charakter. Będzie to mocny jednodniowy wzrost w okolicach +3 do ponad +5%, który odbędzie się przy dużych obrotach i zamknie się z dużą nadwyżką nad oporami.
 
 
 
 
 
To co dziś się dzieje, tj. lekkie spadki poniżej omawianych wartości, to nic innego jak "zdrowe podchody", zbieranie siły przed prognozowanym wyskokiem. Jeśli optymistyczny scenariusz ma się zrealizować(choć nigdy pewności nie mamy), indeksy muszą zebrać trochę sił, podroczyć się z naszą cierpliwością i wzbudzić pożądany popyt - skumulować popyt.
 
Pozostaje nam przyglądanie się temu naturalnemu odpoczynkowi rynku, przed możliwym, dalszym wspinaniem się na szczyty.
 
 

Podaj dalej - polub lub udostępnij wpis. Wielkie dzięki!

 
Pozdrawiam. Zawsze myśl samodzielnie.
 

2 komentarze:

  1. Stopy procentowe lecą na twarz, więc większe ruchy na giełdzie prawdopodobnie się pojawią, gdzieś pieniądze muszą być lokowane...

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj,

    Zgadzam się, trzymanie gotówki w bankach, na lokatach na obecnym oprocentowaniu i po akcji z Cyprem, wydaje mi się mało atrakcyjne.

    Dzięki za wpis i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...