08 czerwca 2013

2500/50000 czyli +5%?!

Witaj,

 
Zbliżamy się do krytycznych wartości na WIG20 i WIG - pierwszy ma opór psychologiczny na 2 500 pkt, drugi ma opór na 50 000 pkt. Z doświadczenia wiem, że tak newralgiczne opory i przełamywanie wieloletnich linii trendu spadkowego, powinno odbyć się przy silnym wzroście z dużymi obrotami.
 
Szacuję że taki mocny wzrost, o ile wystąpi, przebijający te opory, ma prawo dać indeksom od +3% do ponad +5% na indeksach w ciągu jednego dnia. Trochę zgaduję bo to w końcu tylko "kreski" ;)
 
 

Czy dojdzie do wybicia ponad +5% w 1 dzień?

 
 
 
 
Ciekawą rzecz zauważyłem na wykresie WIG, mianowicie indeks ten jakiś czas temu, pokonał już swoją wieloletnią linię spadkową. Następnie miał mini korektę, odbił się od linii trendu i zaczął iść ku górze. Teraz powinien kontynuować, potwierdzając wzrostami siłę nowego ruchu.
 
Słabe dane z zagranicy chyba nam w tym nie przeszkodzą. Jeśli optymistyczny scenariusz się zrealizuje, będziemy mieli "techniczne" potwierdzenie trendu i wchodzenie w rynek byka. I choć to będzie kolejny "papierowy rynek byka" - z powodu drukowania pieniędzy na całym świecie - to na jakiś czas pozwoli nam na wzrosty na giełdzie. A z pewnością bardziej opłacalne jest dziś inwestowanie w różne aktywa, niż trzymanie gotówki na lokatach, przy tak niskich stopach procentowych, i minus inflacja.
 
 

Podsumowując

 
Dziś pieniądze są w rękach bogatych, dlatego rosną inwestycje w rynki nieruchomości, w sztukę, trunki, akcje, biznesy, sprzedają się luksusowe "zabawki" itp. Bogaci się bogacą, a biedni są niepewni przyszłości, przez to tracą. Przed nami bardzo ciekawe dni lub tygodnie. Wygląda na to, że jesteśmy na samym dnie kanału wzrostowego i dojdzie do dużego ruchu(raczej wzrostowego). Dobrze wyselekcjonowane spółki mogą zapewnić nam godziwy zarobek, wielokrotnie większy, niż oferują banki lub fundusze inwestycyjne.
 
Oczywiście, na giełdzie nigdy nie ma się pewności sukcesu, ryzyko pomyłki zawsze istnieje, zresztą jak w całym życiu. Czy warto dziś kupować akcje? Przyszłość pokaże.
 
Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych 1-2 tygodni dojdzie do mocnej sesji wzrostowej, która pokona ww opory. Ciekaw jestem, czy tak się zdarzy. Mocny wzrost dzienny w okolicach +5% przy dużych obrotach, byłby książkowym potwierdzeniem nowego trendu wzrostowego. Warto tu podkreślić słowo "książkowym".
 
 
A Ty co przewidujesz na giełdzie w najbliższych tygodniach? Jeśli chcesz, napisz w komentarzach własną wizję i daj kilka argumentów.
 
 

Podaj dalej - polub lub udostępnij wpis. Wielkie dzięki!

 
Pozdrawiam. Myśl zawsze samodzielnie.
 
 

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Witaj Marcin,

   Spółka ciekawa, w pewnym momencie nawet się nią zajarałem, jednak gdy zacząłem trochę głębiej węszyć entuzjazm mi opadł i w rezultacie firmę będę jedynie obserwował. Przykładowo Ursus to nie Ursus, tylko przejęty znak firmowy. Aczkolwiek firma raczej ma pole do popisu, więc ją obserwuję.

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. WIGu -20 dwie spółki które warto w ładować dużą kase około 60 tyś co polecacie -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasyno jest lepsze, przynajmniej w dobrym towarzystwie stracisz.

   Usuń
  2. Ja polecam najpierw kilka książek nt inwestowania Warrena Buffetta :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Wzrosty tak ale raczej wolomuen tego nie potwierdzi bo to nie bedzie hossa na kolejne miesiace a jak rozwiniete wrócą do hossy my dostaniemy spowrotem kopa na dół ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż czekamy na wybicie, na razie podaż wygrywa. Zobaczymy kolejny tydzień.

   Skoro -5% i -3% odbywały się naszym wąskim trójkąciku, to wybicie może być jeszcze mocniejsze tym samym większe niż zmiana o 5% i z dużym obrotem. Obserwujemy.

   Pozdrawiam

   UsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...