28 kwietnia 2013

Wzorcowy biznes - Video

Witaj w tę piękną, deszczową niedzielę = "Nad chmurami zawsze świeci słońce".

Wczoraj obejrzałem genialne wideo, które warto obejrzeć. Roman Kluska opowiada swoją historię, pokazuje potęgę etyki i uczciwości w biznesie, opisuje zagrożenia dla biznesu w Polsce, a także dzieli się swoim wielkim doświadczeniem i mądrością w wielu kwestiach.

Pogodne i mocne video, trzyma w napięciu jak dobry film akcji. Polecam.

Podaj dalej - polub wpis na FB lub udostępnij. Dzięki z Góry.


Pozdrawiam

 

3 komentarze:

 1. Witam

  Rzucam dzisiejszego popoludnia pewna mysl i mam nadzieje, ze wypowiecie sie rzeczowo Panie i Panowie.

  Mysl dotyczy sektora energetycznego w Polsce.

  Jako, ze w 2015, 2020, 2025 popyt na LNG wzrosnie do poziomow o ktorych sie nikomu obecnie nie sni mysle, ze warto wziac pod lupe spolki, ktore w Polsce beda mialy reke na LNG.

  Gwoli wyjasnienia, popyt na LNG wzrosnie kilkunastokrotnie ze wzgledu na restrykcje w ECAs (Emission Control Areas) dot transportu morskiego.

  Shell oficjalnie dywersyfikuje z Ropy na LNG i to jest duzy sygnal (Shell as a supermajor)

  PGiNG jest pod konstola skarbu i ministra, ktory legalnie prowadzi kreatywna ksiegowosc i to co zrobil z KGHM moze zrobic z PGiNG - tak czy siak mysle, ze mysl ciekawa

  http://www.lngworldnews.com/pgnig/

  Dodam, ze pracuje w sektorze energetycznymn poza Polska i popyt na rope naftowa bedzie malal a na LNG rosl, to jest fakt.

  Popyt na paliwo lekkie MGO bedzie bardzo duzy ale popyt na ciezkie paliwo od 2015 bedzie malal i finalnie w 2025 roku bedzie mailo miejsce zalamanie popytu na "smole" bo odsiarczenie smoly do poziomy 0.5 % bedzie zbyt kosztowne.

  LNG to przyszlosc, potwierdzaja to Aga Linde, Shell a inni planuje tylko jak na 2013 sa cicho.

  Czy sa jakies inne spolki w Polsce, ktore sa notowane na GPW i beda mialy "reke" na LNG?

  Czy urzadowione PGNiG to jedyna spolka, ktora bezposrednio bedzie odpowiadala za LNG w polsce i lupki, ktore tez przyczynia sie do wielkich zmian za kilka lat.

  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj,

  Dzięki za podzielenie się cennymi uwagami.

  Z mojej strony uwazam, że 21 wiek jest wiekiem "Energii". Wszystko co dziś powstaje potrzebuje różnego rodzaju energii do funkcjonowania. To się będzie dalej rozwijało. Przyszłość jest bardzo ciekawa.

  Jednak dla mnie dziś jest to dość trudny rynek do przewidzenia. Taka branża jak "gaz" to branża raczej państwowa/rzadowa - dlatego mało bezpieczna dla inwestycji dla zwykłego małego inwestora. Tak mi się dziś wydaje, dlatego pomimo wizji góry żłota na tym rynku raczej tymczasowo pasuję.

  Bardziej mi się podoba rynek energii odnawialnej, na którą Państwo/UE?Świat łoży właśnie grube dofinansowania i jest to branża gdzie jest miejsce do popisu dla małych spółek(które mogą stać sie duże).

  Takze z mojej strony ciekawy temat, jednak wszystko co dziś powiązane z rzadem/urzędnikami itp raczej odpycham jak najdalej od siebie.

  Natomiast jeśli Ty siedzisz w temacie od "wewnątrz" i to poza Polską, być może jesteś w stanie dużo lepiej ocenić potencjał tej branży oraz wartośc akcji np spółki w której pracujesz. To jest Twój "wąski, indywidualny krąg zainteresowań i rozumienia branży" i jeśli widzisz możłiwości zamiast ograniczeń, to przed Tobą być moze jest wielka szansa na zyski. Być może warto zatem zagłębić się w temat i znaleźć super spółki do inwestycji.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świat przestaje ufać technologiom. Kluska zrobił zwrot ku Ziemi, ku temu co pierwotne. Co myślicie o Ursusie?

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...