12 lutego 2013

Spółka z Portfela Bart w 2012 r. miała najlepszy rok w historii!

Witaj,


Właśnie pojawiło się sprawozdanie finansowe za 4Q 2012 r. spółki WINDMOBILE, którą mam swoim portfelu oraz Portfelu Bart.


W czwartym kwartale 2012 Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 4 746 368,96 zł oraz zysk netto w wysokości 1 061 119,95 zł. Po czterech kwartałach roku 2012 przychody netto ze sprzedaży wyniosły 13 146 298,44 zł a zysk netto 3 080 967,17 zł.

Zakończony kwartał był najlepszym kwartałem w historii Spółki – zarówno pod względem wysokości przychodów, jak i zysku netto. W porównaniu z czwartym kwartałem 2011 spółka osiągnęła 102% wzrostu zysku netto. W perspektywie wzrostu rok do roku zysk netto poprawił się o 32%, a przychody o 7%. W efekcie rok 2012 był najlepszym rokiem w historii Wind Mobile.Jak widzicie po wykresie, jest to spółka, która drepta sobie coraz lepiej rok do roku. Jak wiecie lubię taką sytuację, podobną miałem np. ze spółką WAWEL.

Powyższe wyniki są bardzo dobre jak na niedużą spółkę działającą w realiach 2012 r. Firma jest jedną z najlepszych na rynku NewConnect, pod względem przejrzystych relacji z inwestorami. Jak wiecie z poprzedniego wpisu, jest to dobra cecha dla biznesu. Spółka zwiększyła w 2012 roku sprzedaż, zyski operacyjne i zyski netto. Zwiększyła kapitał własny i zmniejszyła zobowiązania - praktycznie nie ma zobowiązań długoterminowych. Ma też mniejsze zapasy. Prowadzi ciekawą działalność. Na dziś dzień rozwija się całkiem zdrowo.

Sprawozdanie finansowe można przejrzeć tutaj. Informacja widać jest już uwzględniona w cenie, bo kurs spada właśnie o ponad 3%.

Pozdrawiam.

PS. Jeśli uważasz, że ten wpis może spodobać się innym, polub go i/lub udostępnij dalej. Dziękuję.

4 komentarze:

 1. Witam.
  Bartek miałeś kiedyś CDR w portfelu,jak zapatrujesz się na poczynanie producenta gier.Jak sadzisz czy może to być spółka na lata?
  Czy nie myślisz o inwestycje pod w nowe produkty, Wiedźmin 3,Cyberpunk. Już kilkanaście miesięcy temu wyceniałeś wtedy Optimusa na kilkanaście złotych. Czy może to być okazja do inwestycji.

  Proszę o odpowiedź
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj

   Z CDR jest sprawa zamknięta, nie komentuję tej spółki, wszystko co chciałem o niej powiedzieć, już napisałem na blogu. Osoby, które inwestują w tę firmę, muszą same podjąć się wyceny i opłacalności inwestycji.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Trochę źle zrozumiałeś. Nie pytam czy mam zainwestować w CDR. Pytam raczej Ciebie czy może ta spółka powrócić do portfela na lata.Trochę się zmieniło od debiutu Wiedzmina 2. Jest jeszcze o czym pisać ;-).
   Gratulacje z TIM-em kurs się podnosi choć nie ma co liczyć na dobre wyniki w tym roku. Cierpliwość popłaca.

   Pozdrawiam

   PM

   Usuń
  3. Witaj Piotr.

   Powtórzę, że nie komentuję, ani nic więcej nie piszę o tej spółce. Wyszedłem z niej i od tamtej pory nie analizuję, dlatego nie mam nic do powiedzenia. Sam w nią nie wejdę już jako inwestycję, nie odradzam, nie zachęcam, nie piszę.

   Tim na razie radzi sobie dobrze :)

   Pozdrawiam

   UsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...