04 lutego 2013

Okazja! Kup teraz za 147 086,19$!

147 086,19 $ za jedną akcję!

Berkshire Hathaway znowu pobija historyczne rekordy. Poniżej wykres spółki Warrena Buffetta, jak widać wciąż najsprytniejszego i najbogatszego inwestora giełdowego w 21 wieku. Wciąż warto zgłębiać jego podejście do inwestowania. Co o tym sądzisz?


 Źródło: finance.yahoo.com


Jest to kolejny przykład na to, że strategia "kup i trzymaj" może dawać zyski, jeśli ma się świetną spółkę w portfelu. Identyczne wykresy mają też spółki w Polsce np. WAWEL, czy LPP. Ta ostatnia kosztuje prawie 5000 zł za akcję. Czy te spółki za 10 lat pobiją swoje rekordy?

Istnieją dwie skrajności na giełdzie.

Jedną skrajnością jest sytuacja, kiedy akcje spółki spadają wciąż i wciąż, głębiej i dłużej niż wszyscy się spodziewają, a spółka czasem kończy swój żywot ogłaszając bankructwo.

Drugą skrajnością jest sytuacja, kiedy akcje rosną wciąż i wciąż, wyżej i dłużej niż wszyscy się spodziewają i końca nie widać.

Jest też trzecia możliwość, często spotykana, może w większości. Przeciętne spółki, które od lat stoją w miejscu, a ich notowania poruszają się w trendzie horyzontalnym, w ograniczonym przedziale cenowym.


Źródło: www.time.com.


Co można z tego wyłuskać?

Dzięki analizie fundamentalnej spółek, po odrobieniu pracy domowej, można zacząć dostrzegać punkty wspólne dla każdej podgrupy.

Czy doszukiwałeś się kiedyś punktów wspólnych dla najlepszych, najgorszych i/lub przeciętnych firm? Np.: Co mają wspólnego Wawel, LPP i Berkshire Hathaway?

Wiem wiem, myślenie to najcięższa praca na świecie, mimo wszystko polecam trochę gimnastyki.

Pozdrawiam.

PS. Jeśli podoba Ci się ten wpis i uważasz, że może spodobać się innym, polub go teraz i/lub udostępnij dalej na FB. Dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...