16 lutego 2013

Jedna z lepszych pozycji!

Jedna z lepszych pozycji na temat ekonomii jaką czytałem. Bardzo na czasie, chociażby na temat wynegocjowanych ostatnio pieniędzy unijnych dla Polski:

"Pomoc zagraniczna jest wewnętrznie zła. Opóźnia ona proces (...) wzrostu gospodarczego i akumulacji kapitału(jedyne drogi ucieczki z nędzy i poniżenia); osłabia koordynacyjne efekty procesów rynkowych; przesuwa przedsiębiorczość i kapitał intelektualny w działalność nieproduktywną i administracyjną; wytwarza klimat moralny zniechęcający do ciężkiej pracy tworzącej bogactwo. Pomoc zagraniczna umożliwia (...) społeczeństwom transfer bogactwa od ubogich do bogatych." - Uwagi Alana Watersa, byłego głównego ekonomisty Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (AID).

Drugi cytat równie interesujący, odnoszący się tutaj do pomocy żywnościowej dla krajów Trzeciego Świata:

"Jak w końcu zorientowało się wiele osób na Zachodzie, rządy korzystające z pomocy bardzo często wykorzystują żywność nie do nakarmienia głodnych, lecz do kupowania poparcia dla swych reżimów poprzez udostępnianie żywności grupom, na których poparciu im zależy(...)"


"Kościół a wolny rynek" Thomasa E. Woods Jr.

Książka rozszerza horyzonty myślenia, uczy pokory i daje świeże spojrzenie na temat dzisiejszej ekonomii. Uczy wolności od wartościowania wielu spraw. W książce można znaleźć przyczyny i wyjaśnienia problemów współczesnego świata w odniesieniu do wiary katolickiej. Logiczne argumenty szkoły austriackiej wobec szerzącego się dziś na świecie socjalizmu. Polecam gorąco, czyta się trochę jak dobry kryminał, z tym, że oparty na faktach współczesnego świata. Dzięki tej książce można dostrzec obłudę wielu rządów i propagandę rozpowszechnianą dziś w mediach.

Pozdrawiam.

8 komentarzy:

 1. W kontekście zewnętrznej pomocy i dotacji unijnych bardzo ciekawy artykuł popełnił w ostatnim numerze tygodnika "W Sieci" prof. Rybiński. Zachęcam do zapoznania się z nim.
  Poniżej podaję link do jego fragmentu:
  http://www.rybinski.eu/2013/02/polacy-kafirami-europy/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tak to działa, zamiast się rozwijać, cofamy sie w innowacyjności i rozwoju :/ tragiczne, głupie rządy, brak słów

   Usuń
 2. Bardzo dobra książka. W mojej skromnej opinii, pozycja jak najbardziej obowiązkowa, zwłaszcza dla osób o tego typu zainteresowaniach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po przeczytaniu Twojego wpisu takze przyszedl mi na mysl Prof Rybinski.

  Pomojajac fakt, ze probuje zaczarowac rzeczywistosc pod swoj fundusz, niestety swiat pedzi sila bezwlasnosci i rysowanie gotowego scenariusza jest skazane na "armagedon"

  Profesor to bardzo ciekawa postac i osobiscie uwielbiam czytac jego posty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w 2001 roku byłem pewien że muszą przyjść wzrosty, jednak pomyliłem się o cały rok, zanim rynek powoli zaczął się ruszać.

   Uważam że tu jest podobnie, Rybiński doskonale wie, ze ten system, to całe kłamstwo musi się zawalić, ocenił to tylko trochę za wczesnie. Ja również lubie Rybińskiego i jestem przekonany, że czeka nas większość z tego co mówi..

   Usuń
 4. Witam

  Moze skusisz sie wyrazic swoja opinie na temat Netii

  Fundamentalnie bardzo ciekawie zaczynajac od bardzo ciekawego C/Wk, dobry zysk operacyjny, brak emisji od pewnego czasu, sektor telekomunikacyjny, ktory poprzez abonamenty jest czynnikiem wplywajacym na stabilnosc + akcjonariat w postaci funduszy, ktore maja wg mnie bardzo duze udzialy w spolce.

  Pozdrowienia

  Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napiszę osobny post na temat mojego spojrzenia na netię.

   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Polecam audycję pana Jana w Kontestacji.

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...