11 lutego 2013

Jakie spółki dają największe zyski na GPW?

Są spółki, które warto obserwować, analizować, a może nawet mieć w portfelu.

Jak wiecie, mamy takie czasy, że bardzo ważne jest to, aby wiedzieć jak najwięcej na temat biznesów, które kupujemy. Im bardziej przejrzysta spółka, otwarta na inwestorów, szanująca inwestorów, tym bezpieczniej. Im spółka bardziej etyczna i promująca odpowiedzialność biznesu, tym lepiej dla nich i dla nas. Firmy, które prowadzą odpowiedzialny biznes, korzystają na przejrzystości w relacjach biznesowych. Uzyskują lepsze warunki współpracy, większy szacunek i lepsze marże, niż przeciętne spółki. Oprócz korzyści wizerunkowych, jest mnóstwo korzyści finansowych dla biznesu. A oczywistą konsekwencją tych korzyści jest przełożenie na dobre wyniki i wzrosty.

Czym jest RESPECT Index?

Projekt RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, ale ponadto mocno akcentuje atrakcyjnośc inwestycyjną spółek, którą charakteryzuje m.in. jakość raportowania, poziom relacji inwestorskich czy ład informacyjny. Dzięki uwzględnieniu wśród kryteriów kwalifikacyjnych parametru płynności RESPECT Indeks, podobnie jak inne indeksy giełdowe, stanowi realną referencję dla profesjonalnych inwestorów.
RESPECT dla wzrostów!

Jak łatwo spostrzec z wykresu, w ostatnich 5 latach, indeks RESPECT bije na głowę pod względem wzrostów takie indeksy jak WIG20, czy WIG80. Zarówno największe, jak i najmniejsze spółki, a zresztą średnie również, nie miały żadnych szans w porównaniu do 20 spółek, które prowadzą odpowiedzialny biznes i znajdują się w tym indeksie!

Wysoki standard biznesu, przejrzystość, dobre relacje z inwestorami to cechy, które warto uwzględniać przy analizie i wyborze spółek do portfela.

Pozdrawiam.

PS. Jeśli uważasz, że ten wpis może spodobać się innym, polub go i/lub udostępnij dalej. Dziękuję.

2 komentarze:

 1. Zgadzam się - wiele spółek z tego indeksu analizowałem i okazywało się, że ocierają się o moje bardzo wyśrubowane oczekiwania. Jednak również poza indeksem są spółki kierowane odpowiedzialnie, ponieważ takie spółki są najczęściej "nudne i niedoceniane". Te ze wspomnianego indeksu są niestety często przewartościowane również biorąc pod uwagę przyszłe zyski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz,

   Zgadzam się, te spółki mogą być przewartościowane, to wymagałoby analizy. I zgadzam się też, że nudne spółki warto kupować, bo są często tanie, w pewnym momencie, jeśli bedą ciągle poprawiać wyniki, to staną się interesujące. Nudna spółka jest lepsza niż ta z kiepskimi wynikami.

   Pozdr

   UsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...