13 stycznia 2013

Niedzielny wykop. Niedzielna melodia.

Wczoraj przeczytałem artykuł i znalazłem fajny tekst:


Świadek Jezusa, to jednocześnie ten, który wie, że Jezus jest tym, który daje życie, ale jednocześnie osoba wierząca w swoje własne talenty i umiejętności. Świadek to nie bierny obserwator rzeczywistości, ale ten, który świadomy własnej grzeszności, przekracza granice własnych ograniczeń i jednocześnie jest "twórcą życia" na ziemi…


Trudne słowa, bo wymagają działania, a nawet wyjścia ze strefy komfortu. To nie jest przyjemne, dopóki nie wejdzie w nawyk. Każdy z nas lubi chyba, jak już wszystko zaczęło się dobrze układać, uporządkowaliśmy sobie życie, zaczynamy trochę leniuchować, przybierać na wadze, czasem się nudzić, wygrzewać pod palmami, zjeść wykwitnie itd. A tu pojawia się tekst o przekraczaniu własnych ograniczeń i tworzeniu życia.

Myślę jednak, że mało kto jest szczęśliwy, jeśli nie stosuje się do powyższego cytatu. Nie jesteśmy stworzeni do gnuśności i chowania swoich umiejętności, talentów w domach. Jezus się nie chował po jaskiniach, lecz sam wychodził na przeciw inaczej myślących, ryzykował nawet śmiercią, podejmował działanie, służył swoim życiem i tworzył nowe życie.


Niedzielna melodia

Pozdrawiam.

2 komentarze:LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...