17 stycznia 2013

Czy najlepsze lata są dopiero przed nami?

Ronald Reagan obejmując urząd prezydenta w 1980 r. w pogrążanej w kryzysie Ameryce powiedział do mieszkańców kraju, że "Najlepsze lata są dopiero przed nami!" Tymi kilkoma słowami, podobno całkowicie zmienił ducha Ameryki i sprawił, że nagle wszyscy zaczęli wierzyć, że jest nadzieja na lepszy czas. I Stany Zjednoczone zaczęły się podnosić z kryzysu.

Natomiast jego poprzednik prezydent Carter, wcześniej wieścił czarne scenariusze na daleką przyszłość. Jednak już w dwa lata po jego odejściu z urzędu, sytuacja zaczęła się poprawiać i doszło do największego boomu ekonomicznego w całej amerykańskiej historii.

Jak to działa?

Najważniejsze i tak jest zawsze to, w co osobiście uwierzymy. Wiadomo, że przed nami są najlepsze lata życia, cokolwiek by się nie wydarzyło. Jeśli postanowimy sobie dziś, że 2013 i kolejne lata będą najlepsze w naszym życiu(mam nadzieję, że tak sobie postanowiliście), to tak będzie. Po prostu świadomie lub nieświadomie weźmiemy większą odpowiedzialność za nasze działania i polepszymy efektywność naszych inwestycji. Inaczej też będziemy patrzeć na wszystko co nas spotka. Co by się nie działo, to my z naszą decyzją osiągniemy więcej, niż bez takiego postanowienia.

Piszę to ponieważ wierzę, że przed nami, przed Polską i tak idą najlepsze lata w historii. Polska będzie potężna! Prezydentem nie jestem, historii Polski nie ruszę ot tak, ale trochę optymizmu wszystkim nam się dziś przyda. W przyszłości oczywiście mogą występować jakieś perturbacje i rewolucje w ekonomii świata, normalne. Jednak najważniejsze to pamiętać, że szkoda czasu na strach, lęki i inne pierdoły - to tylko iluzja. Lepiej jest wymazać słowo "kryzys" i "recesja" ze swojego słownika, zamienić go na "super szansa" i łapać okazję. Z takim podejściem, każdy dzień, a nawet najtrudniejsze czasy są wyczekiwane i pożądane.

Kilka dni temu znalazłem niezły cytat, nie wiem czyj. Wklejam bo daje mi dodatkowy optymizm, a raczej motywację na każdy czas:

“Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.”

W jakimś artykule czytałem też, że starsze osoby zapytane o swoją przeszłość, często mówią, że jakby zaczynały od początku, więcej by ryzykowały, działały, próbowały nowych rzeczy.

Przed Tobą i przede mną idą najlepsze lata w historii. Kiedy dokładnie? Cały czas od teraz. Wykorzystajmy je do mądrych działań, inwestycji i ciągłej nauki nowych rzeczy. Już teraz jesteśmy nadzy i nie mamy nic do stracenia. Możemy tylko zyskać inwestując swoje zasoby w to, co nakazuje nam serce. Tylko życie jest naprawdę ważne.

Zaryzykuj.

7 komentarzy:

 1. ten cytat to słowa Ś.P Steve Jobsa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! tutaj cała wypowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=SNlJVj6xaCQ

   Usuń
  2. Dzięki Wam za podpowiedź, nie wiedziałem. Cytat jak najbardziej prawdziwy. Dzięki też za linka do filmu!

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Dziękuję za takie posty, chociaż w niewielkim stopniu łączą się one z giełdą.
  Mój optymizm nie wynika z tego typu rad, ale po prostu ciągle w myślach mam obraz siebie jako bogatego człowieka za 15-20 lat. Mało kto mi wierzy, ale ja ciągle jestem przekonany o swojej przyszłości:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki Robert za komentarz.

   Tak, blog będzie prowadzony trochę szerzej, ale więcej o tym będzie na nowym adresie. Chwilowo nie daję rady przenieść się na wordpress, będę potrzebował pomocy osób z zewnątrz. Wtedy ruszy już pełniejszy blog, niż dotychczas.

   Bogactwo to pochodna realizacji swojej misji i służenia innym swoimi talentami najlepiej jak się potrafi w danej chwili. Tego Ci życzę, takiej pracy, najlepiej już w 2013, to za rok będziesz milionerem :)

   Usuń
 3. Bartek

  Jak oceniasz ruchy na spółce TIM? Coś zaczyna się dziać. Może zaczęli skup akcji? Posiadasz jeszcze w portfelu?

  Pozdrawiam
  PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   TIM i WINDMOBILE mam w portfelu cały czas.
   Spółka długoterminowo ma dobre perspektywy, ale z powodu działania w branży budowlanej może mieć kłopoty w najbliższych miesiącach/latach.

   Wyskok ładny, być może spowodowany http://www.gpw.pl/program_wspierania_plynnosci

   Polecam obserwować spółkę i przeglądać wyniki finansowe.
   Pozdrawiam

   UsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...