21 grudnia 2012

Prosty sposób na coraz lepsze inwestowanie i zarabianie na giełdzie!

Jest bardzo prosty sposób, na to, aby zwiększyć swoją inteligencję inwestycyjną, aby poprawić krążenie krwi w mózgu, aby mocniej rozwinąć zmysł patrzenia w przyszłość, dostrzegania konsekwencji swoich ruchów giełdowych. Jest sposób, aby znając dzisiejszą rzeczywistość, potrafić dostrzegać jutrzejsze konsekwencje. Jest sposób, aby widzieć i rozumieć bardziej giełdę, niż zapewne większość inwestorów, którzy nie ćwiczą w ten lub podobny sposób swojego mózgu. Jest metoda, która uczy wyprzedzać rynek i innych inwestorów o 2-3 kroki w przód lub więcej. To wystarcza.

Tak naprawdę nigdy nie słyszałem, aby jakikolwiek inwestor na świecie polecał tę metodę, ale jak Ci zdradzę o czym mówię i przemyślisz sprawę, to stwierdzisz: "Rzeczywiście to musi tak działać!". Ten sposób trenuje nam nawyk myślenia perspektywistycznego, opartego na konsekwencjach dzisiaj podejmowanych działań. Znam jednego "dużego" inwestora, który używa przybliżonej metody, do tej którą ja Ci dziś polecę i której sam używam.

Zatem, czy ciekawi Cię metoda, która na 100% rozwinie Twój zmysł inwestycyjny? Czy wiesz już, jaki prosty sposób może Ci posłużyć do uzyskiwania lepszych wyników giełdowych, do zarabiania więcej? Co ciekawe jest on dostępny dla każdego za free!

Tą metodą, a dokładniej sposobem rozciągnięcia i rozwoju mięśni własnego mózgu jest królewska gra.. czyli szachy!

Być może uznasz, że to żadna pomoc na giełdzie, jednak jeśli znasz zasady grania w szachy i wiesz jak grają najlepsi, to domyślasz się, że dobry gracz, zawsze widzi ruchy na wiele kolejek do przodu. Ta prosta gra uczy analizowania podejmowanych działań i dostrzegania ich potencjalnych konsekwencji w przyszłości. Pomaga skupiać się na celu i na zagrożeniach, jakie przeciwnik może chcieć nam zadać. Każe nam przeliczać potencjalne straty lub zyski danego ruchu w przyszłości. Uczy szukania różnych rozwiązań i dążenia do celu jakim ma być wygrana. Uczy elastyczności myślenia i dostosowywania się do wynikłej sytuacji. Po prostu idealna gra dla inwestora.

Czy taka umiejętność analizy perspektyw rozwoju spółki, branży, czy nawet ekonomii, może przydać się inwestorowi?

"Duży" inwestor Warren Buffett jak wiesz, grywa regularnie w brydża. Nie znam dokładnie zasad tej karcianej gry, ale podejrzewam, że wymaga ona podobnego rodzaju myślenia, pobudzania mózgu, jak polecane przeze mnie szachy. 

Szachy, czy inna podobna gra umysłowa, to prosty sposób na lepsze inwestowanie na giełdzie. To darmowy sposób na wcześniejsze dostrzeganie potencjału spółek, nim kurs zacznie rosnąć. Innymi słowy, można więcej zarabiać, wcześniej wchodząc w dobre spółki, patrząc w przyszłość zamiast na teraz.

Polecam.

2 komentarze:

  1. Ja tez znam dobra metode na osiagniecie podobnego efektu.
    Jest to zadanie sobie za kazdym pytania:
    "A co jesli sie myle?"

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...