09 września 2012

Niedzielna melodia + "DOŁEK"

Witaj,

Dziś chciałem Ci wspomnieć o jednej z najlepszych książek jakie czytałem w życiu na temat decyzji odnośnie naszego życia i podejmowania decyzji, co do dalszego rozwoju. "Dołek" Setha Godina, to krótka, mała książeczka na temat tego, kiedy należy REZYGNOWAĆ z obranej drogi, a kiedy, trzeba się zawziąć i pokonać tytułowy "dołek" na naszej drodze.

Autor opisuje, dlaczego w naszym życiu natrafiamy na mury i przeszkody, dlaczego czasem warto z czegoś zrezygnować, a kiedy indziej nie można się poddać. Jakie są konsekwencje rezygnowania, poddania się ze ślepych zaułków i dołków na które natrafiamy.

"Jesteś nadzwyczajny
Jak śmiesz to marnować?

Ty i Twoja organizacja macie siłę, żeby wszystko zmienić. Żeby stworzyć wyjątkowe produkty i usługi. Żeby przekroczyć wszelkie oczekiwania. Żeby być najlepszymi na świecie.

Jak śmiesz trwonić zasoby, rozrzutnie nimi gospodarując?
Jak śmiesz zadowalać się przeciętnością tylko dlatego, że jesteś zbyt zajęty radzeniem sobie z wieloma przeciętnymi przedsięwzięciami, w ciągłym biegu próbując zrealizować je wszystkie?

Wniosek jest prosty: skoro masz tak dużo zasobów, wykorzystaj je właściciwie. Możesz być najlepszy na świecie, możesz zmienić zasady gry, możesz dyrygować innymi. Jest tylko jeden sposób, żeby to osiągnąć: musisz tak zorganizować swoje zasoby, żeby móc pokonać największy możliwy dołek. Najpierw jednak wycofaj się ze wszystkich innych przedsięwzięć. Natychmiast zrezygnuj z tego, co i tak nie zainteresuje nikogo. Zrezygnuj i wykorzystaj uwolnioną energię do walki z najważniejszym dołkiem. No dalej, zrób coś. Czekamy!"

Więcej o książce tutaj.

Polecam czyhać na tę książkę, jak i na inne Setha Godina. Polecam ewentualnie kupić wersję angielską.

Życzę udanej niedzieli :)

Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...