24 czerwca 2012

Niedzielna piosenka + Czy spółki mogą spadać w nieskończoność?

W nieskończoność? Nie.

Ale w sposób, który wbija inwestora w szok i zdumienie, akcjonariusza w pesymizm, depresję, a nawet prowadzi niektórych do samobójstw? Tak.

W historii wiele razy tak było. Kurs akcji w bessie może spadać do tak chorych niskich poziomów, jak w czasie hossy do chorych, wysokich poziomów. Jeśli kryzys pogłębi się, akcje dalej będą spadać i będzie można kupować je za śmiesznie niskie ceny.

Złapanie dołka udaje się tylko mitomanom i szczęściarzom.

Myślę że w najbliższych miesiącach/latach będę stosował uśrednianie w dół na różnych walorach. Nie jestem jasnowidzem, aby przewidywać dołek bessy. Po co mi zresztą trafiać w sam dołek?

A może masz lepszą strategię na zakupy akcji w tym ciągle niepewnym okresie giełdowym? Napisz w komentarzach. Pozdrawiam.

Wklejam filmik, przesłany od przyjaciela, który twierdzi, że zawsze gdy widzi podobne filmiki to od razu mu się z nimi kojarzę ;)
Spokojnej i wartościowej niedzieli :)

9 komentarzy:

 1. Uśredniam w dół zwiększając 2 x pakiet przy każdej większej serii spadków i trzymam, im taniej tym lepiej na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. „Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego” (Mat. 18:8).

  OdpowiedzUsuń
 3. zrobię coś i poczekam na potwierdzenie mojej racji ,połechce swoje ego.Ciąć a najlepiej ..... , aaa tam do czorta > Miłość na pół gwizdka< kochacie ale tak skrycie.
  Kochacie ale tak by nikt tego nie widział.
  Kochacie tak?

  OdpowiedzUsuń
 4. być albo nie być to nie jest pytanie,pytanie brzmi gdzie jesteśmy i w jakim czasie czy to już wiosna ?pytanie fundamentalne z zacięciem technicznym :)

  OdpowiedzUsuń
 5. >A może masz lepszą strategię na zakupy akcji w tym ciągle niepewnym okresie giełdowym? Napisz w komentarzach< uśrednianie owszem ale NIE w dół. DYWERSYFIKACJA STRATEGI na akcjach, a na początek na akcjach walutach surowcach itd.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli fundamenty spółki się nie zmieniły i są nadal solidne to uśrednianie w dół wydaje mi się rozsądną strategią. Moja jedyna rada to nie uśredniać za szybko, bo jak kurs spadł 5-10% procent to za dużo nie uśrednimy.. poczekajmy na mocniejsze spadki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. środowisko może się zmienić np.atak na Iran w czasie olimpiady, warto wtedy mieć coś w zapasie dla równowagi .

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam wszystkich Was za moje aroganckie komentarze ,moje nietaktowne acz w dobrej wierze wypociny były nie na miejscu .

  OdpowiedzUsuń
 9. Lepiej wyczochrać sroke za ogon niż wróbla na dachu i wice wersa

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...