10 czerwca 2012

Niedzielna melodia + Odpowiedz...

Witaj,

Odpowiedz...ialność.

To dobre słowo. Odpowiedzialność za nasze życie. Kto jest za nie odpowiedzialny? Państwo? Politycy? Wujek? Mama? Tata? Brat? Żona lub mąż? Przyjaciel? Ewa w raju? itd.

Tak długo jak obarczamy innych odpowiedzialnością za to, jak wygląda nasze życie, tak długo nie wprowadzamy potrzebnych zmian. Tak długo jesteśmy w pułapce. Odpowiedzialność charakteryzuje osoby dojrzałe.

Kto jest odpowiedzialny za stan naszego konta? A kto za brak pracy? A kto za słabe wyniki w szkole? A co z giełdą? Co z brakiem przyjaciół? Co ze znienawidzoną pracą? itp. Tak naprawdę musi przyjść moment, kiedy stajemy się świadomi tego, że odpowiedzialnym za to, jak dziś wygląda moje życie jestem głównie JA!

Można oczywiście zrzucić winę na dzieciństwo, na brak edukacji, niesprawiedliwość na świecie, złych ludzi itd., jednak to nic nie zmieni. Zmiany świata zaczynają się od zmiany samego siebie. Zmiany stanu konta, zaczynają się od zmiany naszego podejścia. Zarabiam za mało? Dlaczego? Co muszę zrobić? Co muszę zmienić, aby za pięć lat moje życie było inne?

Piszę ten artykuł pod wpływem słów Jima Rohna, bardzo go lubię i dziś przeglądałem jego super książkę "Strategia szczęścia i dobrobytu". Wklejam fajny cytat: "Jeżeli wzielibyśmy wszystkie istniejące na świecie pieniądze i rozdzielili po równo wszystkim ludziom, to te same pieniądze wróciłyby szybko do kieszeni tych, którzy je poprzednio posiadali. Trudno jest utrzymać to, co się sobie przywłaszczyło, nie mając do tego odpowiednio rozwiniętej osobowości". Chwilę wcześniej pisze: "(...)nigdy w życiu nie osiągniecie więcej niż to, co posiadacie, jeżeli sami nie udoskonalicie się." No i mówi też: "(...) musicie najpierw przejść samych siebie, ażeby osiągnąć coś więcej, niż już posiadacie i to w tym kierunku musicie skoncentrować Wasze wysiłki."

Sytuacja naszego życia i stan naszego konta, pokazują zatem, na ile mamy rozwiniętą osobowość. Jeśli nie jesteśmy w 100% zadowolony ze swojego życia potrzeba nam dalszego rozwoju i ...

Zmiany.

Zmiany to równie wspaniałe słowo, co odpowiedzialność. Są tak potrzebne w naszym życiu, jak powietrze. Bez zmian nie da się osiągnąć nowych pragnień. Jeśli coś nie działa, zawsze można użyć zmiany. Zawsze można coś zmienić na lepsze, zawsze można coś zmienić w naszym życiu, szczególnie to czego mamy dość.

Jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie i nie zwalajmy winy na innych. Od upadku w raju ciągle unikamy odpowiedzialności za własne czyny i rezultaty w życiu. Warto sobie powiedzieć na głos: "TAK! Od dziś jestem odpowiedzialny za swoje życie."

Podsumowując.

Jesteśmy odpowiedzialni za to jak wygląda nasze życie dzisiaj. Za wyniki naszych inwestycji również. Za naszą przyszłość również. W życiu zawsze można dokonać zmian. W życiu można zmienić prawie wszystko, co nam się (nie)podoba. Słyszysz to?

Niedzielna melodia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...