20 czerwca 2012

Jogging, a giełda.

Witaj,

Jeśli chcę być zdrowy i mieć ładną figurę to np. biegam. Robię to pomimo zmęczenia, pokusy odłożenia biegania na jutro, pomimo wielu zniechęceń itp. Ostatecznie rezultaty tych zmagań przychodzą same, bo każde takie działanie przynosi zyski, a pusta gadanina jedynie straty. Zawsze muszą być słowa + czyny. Jak to mówią, nic co ma wartość, nie przychodzi łatwo. Trzeba się zmienić, napracować, aby otrzymać nagrodę i osiągnąć wartościowy cel. Czasami wymaga to miesięcy albo i lat walki z samym sobą, aby zrealizować cele i osiągnąć sukcesy.

Podobnie uważam, że jest z giełdą, a dokładniej z analizą fundamentalną, analizą sprawozdań finansowych itp. Jest tak samo jak z joggingiem, samo nie przyjdzie, bez pracy nie ma kołaczy. Miliony na koncie z inwestycji giełdowych, bez rozumienia dlaczego coś rośnie, a dlaczego nie, raczej będzie trudno osiągnąć.

Piszę o tym bo i dla mnie, mimo pasji i zacięcia, rozwój wiedzy nt. analizy fundamentalnej jest trochę jak jogging. Jest i przyjemnością i zmaganiem. Pokonywaniem swoich naturalnych skłonności np. lenistwa. Nie przychodzi łatwo, ale nauka analizy fundamentalnej jest bardzo, bardzo wartościową umiejętnością, która na 100% zaprocentuje w życiu w odpowiednim czasie. I przyznać muszę, że czasem się zmuszam do nauki i bliższego poznawania sztuki inwestycyjnej. Ponad 13 lat inwestowania, a mi się codziennie wydaję, że nic o giełdzie nie wiem i nic z niej nie rozumiem. To dobra informacja dla mnie, świadczy o tym, że się rozwijam ;P

Polecam nabrać nawyku rozwoju w tej dziedzinie, aby zrealizować swoje marzenia o wolności finansowej. Czasem nauka jest przyjemnością, a czasem trzeba podeprzeć się dyscypliną i zrobić swoje, tj. krok naprzód w kierunku poznania "języka wolności". Warto, bo mało jest dyscyplin naukowych o możliwościach osiągania takich stóp zwrotu i zarobków, jak inwestowanie na giełdzie.

Dzielę się tym odczuciem, być może wpis kogoś zachęci do dalszego samorozwoju. "Rachunkowość", "analiza fundamentalna", "analiza sprawozdań finansowych" = "JĘZYK WOLNOŚCI".
Pozdrawiam.

Ps. Chwilowo wpisów na blogu może być mniej. Chwilowo mogą być opóźnienia w odpisywaniu na maile. Proszę o wyrozumiałość. Dziękuję :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...