13 maja 2012

Niedzielna melodia + Jeden z najlepszych momentów w historii?

Witaj,


Giełda jest najprzyjemniejsza, gdy zarabiamy na niej pieniądze. A żeby zarabiać pieniądze, musimy się jej stale uczyć. Czy najbogatsi inwestorzy świata przestają się kiedykolwiek uczyć?

Świat nie wie, co będzie na giełdzie za miesiąc, jednak to nie przeszkadza nikomu w tym, by się rozwijać.

Wygląda na to, że przed nami zarysowuje się jeden z najwspanialszych momentów zakupowych w historii polskiej giełdy. Jeśli kryzys się skończy, akcje w końcu zaczną rosnąć razem z gospodarkami. Jeśli kryzys jeszcze się pogłębi, to będzie to życiowa szansa dla ludzi z kapitałem. Już jest dobry moment na zakupy długoterminowe, lecz na najdoskonalsze inwestycje może trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Tak czy inaczej, rozwijanie się jest dobrym rozwiązaniem dla nas w każdym kryzysie. Rozwijanie zdolności w zarządzaniu pieniędzmi, w zarządzaniu sobą w czasie, zarządzanie celami, odkrywanie i ustalanie swojej misji, wizji, talentów, rozwój wszystkich sfer życia(fizycznej; intelektualnej; społecznej; duchowej), rozwój cech charakteru jak np pracowitość itd.

To wszystko jest antykryzysową taktyką na lepsze życie, na wykorzystanie kryzysu dla siebie i innych. Kryzys jest tylko w naszych głowach, kryzys mówi więcej o nas, niż o rzeczywistości. Jeśli uważamy, że na świecie jest kryzys, to dlatego, że go doświadczamy głównie we własnym życiu. Powiedz o kryzysie finansowym milionerowi, który w ostatnim miesiącu się nim stał..

Tylko krótkotrwałą przyjemność daje zakup akcji, nie tych co trzeba. Dlatego rozwijajmy się, byśmy umieli dostrzec okazję, gdy pojawi się nam przed nosem. Ta okazja wg mnie przychodzi/przechodzi właśnie na naszych oczach. Sytuację wykorzystuje oczywiście Warren Buffett, który cały czas dokupuje nowe akcje.

Pozdrawiam.

Niedzielna melodia :)


:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...