08 maja 2012

Czy przekraczam własną miarę?

Witaj,

Niedawno skończyłem czytać niezłą książkę Anselma Gruna i Thomasa Kohrsa "Jak etycznie inwestować?" (Seria: Duchowość w biznesie). Polecam ją Wam, bo mówi na tematy giełdowe w sposób bardzo otwarty i taktowny. Autor nie potępia nikogo, a subtelnie omawia sprawy dotyczące zarządzania pieniędzmi i inwestycji kapitałowych. Ojciec dr Grun jest szafarzem Opactwa Benedyktyńskiego i od 30 lat zajmuje się finansami zakonu, a Kohrs to ekspert finansowy specjalizujący się w etyczny inwestycjach kapitałowych.

Jedno, ze zdań które zwróciło dziś moją uwagę i które od razu wrzuciłem do mojego filtra "przed zakupami akcji" jest: Muszę pytać siebie, czy zachowuję właściwą miarę w tym, o czym stale pisał św. Benedykt, także w lokowaniu pieniędzy, czy też wciąż przekraczam własną miarę i miarę rozsądku.

To bardzo dobry podpunkt, wstawię go na koniec filtra, aby spojrzeć na inwestycję, którą zamierzam poczynić, właśnie przez pryzmat takiego myślenia. Polecam przemyśleć to zdanie i używać, a to na pewno podniesie stopę zwrotu naszych portfeli. Pozdrawiam.

6 komentarzy:

 1. Nie bardzo rozumiem co oznacza przekraczanie własnej miary. Jak ty to rozumiesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można też pojechać Witkacym > Sztuką jest pozostać w swoich proporcjach< .

   Usuń
  2. Przekroczenie własnej miary to robienie czegoś w niezgodzie ze sobą, ze swoimi przekonaniami, w niezgodzie z własnym sumieniem.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. I tu dochodzi do sprzężenia zwrotnego dodatniego lub ujemnego.

   Usuń
 2. Czyli co?

  Pojechales do Holandii chcac gromadzic srodki pod kupno akcji.

  Pracujesz i mieszkasz, oszczedzasz i zyjesz w obcym kraju.

  Gielda w tym roku wyglada blado a Twoje inwestycje od Wieltona poprzez Viv zniwelowaly spora stope zwrotu, ktora wypracowales.

  Mysle, ze wielu ludzi przestaje na tym blogu nadarzac nad Twoimi metafizycznymi dywagacjami.

  Nie zapomniales chyba, ze jak spada to urosnie.

  Jak jest noc to przyjdzie dzien, przecie to banalne.

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...