22 kwietnia 2012

Niedzielna melodia + Lepiej czekać!

Witaj,

Jeśli jesteśmy samotni i chcemy być z kimś, to nie jest mądre, aby wskakiwać w ramiona "byle kogo", po to tylko, by nie czuć samotności. Ważniejsze jest, by się rozwijać, stawać samemu zdrowym, aby zacząć dostrzegać zdrowe osoby, z którymi można stworzyć zdrowy związek. Lepiej jest czekać, niż wskakiwać do łóżka, niż chodzić chwilowo z jakimś debilem/zimną dziewczyną itp. Bo nigdy nie wiemy jakimi konsekwencjami skończy się ta niewinna znajomość i nigdy nie wiemy, czy będąc z kimś, byle być, nie odstraszymy Tej zdrowej, cudownej osoby, czy nie przegapimy życiowej szansy..

I podobnie zamierzam podchodzić do inwestowania na giełdzie. Zamiast rzucać się w objęcia beznadziejnych, chorych, kiepskich spółek, wolę czekać i się uczyć. Wolę zdobywać zdrowy rozsądek i mądrość, wolę analizować fakty, a nie działanie wyobraźni. Wolę poznawać spółkę, jak poznaje się ludzi, przyjaciela, żonę/męża. Wolę dać sobie czas na dobre poznanie, a nie "miłość" od pierwszego wejrzenia - bo ta mówi więcej o neurotycznej, chorej ciągocie, niż o prawdziwej, zdrowej relacji. No i kończy się raczej porażką, stratą.

Lepiej czekać na Coś/Kogoś wspaniałego, niż robić byle co, by uciekać przed odpowiedzialnością za własne wyniki, własne życie. Tylko my jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie.

Melodia niedzielna :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...