02 kwietnia 2012

Bezrobocie XXI wieku.

Witaj,

Bezrobocie w Polsce i UE >>

***


Jak się zmieni rynek pracy uwzględniając rozwój internetu, łatwość zakładania globalnych spółek przez ekspertów w swoich dziedzinach, postęp robotyki, możliwości oprogramowania komputerowego, rozwoju nowych technologii, możliwość pracy w domu itp. itd.?

A jak na rynek pracy wpłynie demografia, migracje zarobkowe, wolny rynek, wydłużony okres pracy przed emeryturą itp. itd.?

Czy w najbliższej przyszłości twojego miejsca pracy nie zastąpi nowa technologia i oprogramowanie? Czy praca na etat jest już na wymarciu? Czy jesteś "flexiworker"? Czy branża w której pracujesz ma przyszłość? Itp. itd.

No i pytanie za 100 pkt. - Jak to wpłynie na rynek kapitałowy, spółki, przyszłość branż?


Mamy jeszcze trochę czasu, ludzie, którzy lubią bezpieczeństwo i brak zmian, nie przepadają za samorozwojem, będą mieli duże problemy na rynku pracy. Ludzie, którzy nie znają swoich mocnych i słabych stron, nie odkryli swoich talentów i powołania, pracujący dla pieniędzy, a nie z pasji, będą mieli problem na nowym rynku pracy. Ludzie, którzy żyją przeszłością i nie dostrzegają zmian na świecie, będą "zastępowalni". Ludzie, którzy wykonują swoje zadania w pracy bardzo dobrze, będą "zastępowalni". Ludzie, którzy nie ryzykują, będą "zastępowalni". Ludzie, którzy nie zatroszczą się o swoją emeryturę, będą mieli prawdopodopodobnie problem z utrzymaniem się. Itd. Itp.

Przynajmniej ja zgadzam się z tą teorią, więc nie dziwię się, że bezrobocie na świecie jest duże. A jakie będzie za 5-10 lat? ..

Wiadomo, że nie chodzi o to by się tym zamartwiać, lecz pomyśleć trochę nad tematem i może jakieś dobre myśli przyjdą nam do głowy.

2 komentarze:

  1. Ten temat przerabiałem z przymusu zostałem w niego wkręcony jak w maszynkę do mięsa ,to co z niej wyszło nie przypomina już tego kogoś z przed lat, jest to problem dla dawnych znajomych a mnie wyszło to na dobre.Chodzę we własnych butach , swoimi ścieżkami i zmierzam ku własnym celom. człowiek

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest takie przysłowie które mówi, że czwórkowi studenci pracują dla administracji państwowej a piątkowi dla trójkowych. Bezrobocie zawsze istniało i zawsze istnieć będzie, pytanie tylko w jakiej wysokości i w jakiej formie. W dużej części bezrobocie w naszym kraju to napuchnięte statystyki bo ludziom nie chce się robić za minimalną krajową albo wolą pracować na czarno.

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...