10 marca 2012

Pewnie czasami jesteś pewny?

Witaj,

Wydaje mi się, że Ty i ja czasami jesteśmy pewni swojej decyzji giełdowej. Nie na 50%, nie na 99%, nie na 100%, ale nawet czujemy, że w tym niepewnym świecie jesteśmy czegoś pewni na 1000%, czy też na milion procent, jak kto woli. Przypomnij sobie taką sytuację i pomyśl jak się skończyła?

Taka pewność siebie, bycie pewnym czegoś bardzo mocno, świadczy o tym, że znaleźliśmy się w bliskiej ideału sytuacji giełdowej. Na podstawie naszych doświadczeń, naszej wiedzy, przemyśleń, talentów, przeczucia, snów itd. wiemy, że coś się stanie na pewno, że kurs wzrośnie, albo też spadnie. Wiemy to i widzimy, jak dzień po dniu, ten scenariusz krystalizuje się coraz bardziej, potwierdza każde nasze założenie, praktycznie dokładnie tak, jak nam się wydawało, że się wydarzy.

I co zatem?

To proste.

Po pierwsze taka sytuacja wymaga spokoju i rozsądku, a nie histerii i szału, nie wariactwa i emocji. Zawsze warto się z tematem przespać.

Następnie musimy działać. Musimy rzucić się na tę okazję/trwogę z całym możliwym zdecydowaniem i impetem, z całą możliwą siłą finansową, kupując maksymalnie lub jak najszybciej zamykając pozycję. Trzeba zaryzykować, działać, bo takie momenty tego wymagają.

Jeśli jesteśmy czegoś na 1000% pewni, zróbmy TO! Najczęściej zarobimy mnóstwo pieniędzy, lub najszybciej jak to możliwe ograniczymy stratę. Oczywiście niech nasze działanie z perspektywy czasu zaświadczy o naszej mądrości, a nie głupocie :)

1 komentarz:

  1. Jaka była średnia cena zakupu akcji?

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...