11 lutego 2012

Co czytasz?

Witaj,

Czy znasz słynną, mądrą, szlachetną osobę, która nie czyta książek?

Co czytasz, aby lepiej rozwijać swoje zdolności inwestycyjne? Co czytasz, aby rozwijać swoje horyzonty? Co czytasz, aby widzieć więcej? Co?

Jakie książki?
Jakie pisma?
Jakie newslettery?
Jakie strony www?
Jakie raporty okresowe i bieżące?
Jakie informacje zdobywasz?
Jakie tajemnice?
Jakie historie?
Jakie biografie?

(...)
Jakie...?

Ile minut/godzin dziennie, tygodniowo, rocznie? Kurczysz się, stoisz w miejscu, czy ciągle się rozwijasz? Nadążasz za światem, czy świat Cię wyprzedza? Co Cię interesuje? Czy wiesz o tym wszystko? Czy wiesz o tym tyle, że jesteś ekspertem? Czy ... ?

Nasz mózg ma nieograniczone zasoby pamięci i możliwości. Pochłaniaj wszystko, czytaj wszystko, zdobywaj najszerszą możliwą wiedzę, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości. Czytaj to, co Cię odpycha, to czego normalnie nie czytasz, czytaj książki trzymając je do góry nogami, czytaj losowe zdania, czytaj dla zabawy, czytaj z przymusu, czytaj coś co Cię nudzi, czytaj coś, co jest historią, przeszłością. Czytaj nieaktualne dane, czytaj o najnowszych technologiach, czytaj o muzyce, sztuce, człowieku, samochodzie, chlorku wodoru, kosmosie, wiersze, itd. Czytaj to czego nikt nie chce tknąć palcem, czytaj książki dla dzieci, czytaj słowa, czytaj znaki, czytaj między wierszami, czytaj między słowami, czytaj w różnych pozycjach, czytaj w różnych miejscach, czytaj pod wodą, czytaj na hamaku, czytaj na klęczkach, czytaj na suficie, czytaj na podłodze, czytaj w innym języku, czytaj od tyłu, czytaj po przekątnej, czytaj liczby, czytaj cyfry, czytaj z uśmiechem, czytaj z powagą, czytaj po poście, czytaj po najedzeniu, czytaj na komórce, czytaj na drzewie, czytaj co kiepskie, czytaj co dobre, czytaj (...) :)


Czytaj z flamastrem lub długopisem. Rób notatki i zakreślaj książki, maż po nich, rysuj, maluj, koloruj, wklejaj, odrywaj, kopiuj, korzystaj, używaj, zużywaj, zjadaj kartki jak chcesz ;P

Czytaj z otwartym umysłem, mów sobie: A może mają rację? Czy możliwe, że się mylę? Jak to wykorzystać? Jak na tym zarobić? Jak to zrobić? Jak to osiągnę? Czy to możliwe? Czy to prawda? Czy to kłamstwo? Czy to ... ?

Czytaj codziennie chociaż chwilę. Im więcej tym lepiej, ale bez skrajności - sama teoria też nic nie da. Czytaj i działaj.

Warto często bawić się w czytanie. Warto czytać dla zabawy.

Książki sporo o nas mówią. Można by powiedzieć: Pokaż mi co czytasz, a powiem ci kim jesteś ;P

Czytaj i wykorzystaj swoją wiedzę. Użyj jej na giełdzie. Im masz szersze horyzonty i światopogląd, tym lepiej oceniasz wartość spółki. Tym więcej widzisz możliwości, powiązań, zależności, szans, perspektyw, przyszłych zysków spółek, zysków na swoim koncie maklerskim.. :)

Tym masz więcej pytań, ciekawości, odpowiedzi, tym lepiej rozumiesz świat, korzystasz z doświadczeń mądrzejszych i bardziej doświadczonych, nie uczysz się tylko na własnych błędach, brniesz szybciej, osiągasz szybciej, zyskujesz szybciej, myślisz częściej, lepiej, bardziej precyzyjnie, oceniasz konkretniej, bardziej celnie, mniej błędów popełniasz, przechylasz szalę zwycięstwa! Im więcej wiesz, tym mniej ryzykujesz. Im więcej czytasz, tym ryzyko strat Twoich inwestycji pędzi ku zeru, zmniejsza się.

Czytaj, bo jesteś Urodzonym Zwycięzcą! Jesteś stworzony do wielkich rzeczy! Czytaj, bo to prawdopodobnie klucz do spełnienia Twoich marzeń. Czytaj i zmieniaj świat na lepsze. Swój świat i świat innych :)

2 komentarze:

  1. Właśnie przeczytałem ! ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. No przeczytałem i mam teraz motywacje do czytania ;) Idę poczytać ;p

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...