22 stycznia 2012

Niedzielna melodia + Chcesz być bogaty? Inwestuj w ...

.. UCZCIWOŚĆ!

Uczciwość w 100%, we wszystkim, co robimy. Zawsze! Nawet w najmniejszych rzeczach. Róbmy to najlepiej jak umiemy, jak tylko możemy. Bez uczciwości nie ma radości i nie ma bogactwa, a jeśli jakimś cudem nieuczciwemu człowiekowi udało się zgromadzić wielki majątek, to spójrz na jego życie i zobacz, czy jest szczęśliwy i spełniony? Wg mnie, brak uczciwości i szczęście, wzajemnie się wykluczają.

Chcesz być bogaty?

Im bardziej będziemy uczciwi, tym większe bogactwo otrzymamy w tym i następnym życiu. Będziemy spali spokojnie, żyli bez ciągłego stresu, będziemy wolnymi ludźmi. Zwróć uwagę, jak nieucziwość wraca szybko do właścicieli - ciągłe problemy, wydatki, kłody pod nogi, strach przed innymi, przed złodziejami, ciągle nowe rachunki, kłopoty, choroby, kary itd. To co dajemy, to otrzymamy.

Jeśli nie jesteśmy uczciwi w najmniejszych rzeczach, nie będziemy uczciwi w większych. Bóg nie będzie nam powiększał majątku do zarządzania, tak długo jak nie nauczymy się mądrze i uczciwie zarządzać tym, co mamy. Jeśli podkradamy orzeszka/winogrono w markecie, albo długopis z firmy, itp. to możemy mieć dużo wymówek, że "tak wszyscy robią", "to tylko długopis" itd. Jednak to nie prawda, te malutkie sprawy odbijają się echem w dalszym postępowaniu. Nie potrzebujemy tego robić. A co z dyskami zapełnionymi dziesiątkami giga muzyki i filmów? Bezużyteczne w 99,9%, nigdy nie przesłuchane i nieodpalone, zaśmiecone komputery i ciągłe wirusy.. B E Z   S E N S U ! Szkoda naszego czasu na nieuczciwość!

Czy warto być uczciwym?

Aby się o tym samemu przekonać, polecam przeczytać książkę amerykańskiego miliardera "Zwycięzcy nie oszukują" John. M. Huntsman. Wiele lat temu, właśnie po tej lekturze, postanowiłem postępować w życiu najuczciwiej jak potrafię, ponieważ chcę być wolnym i bogatym człowiekiem - być może tak samo jak Ty?
Kim jest Jon Huntsman? To człowiek, który zaczynając od zera, zbudował największą w USA firmę rodzinną i stał się jednym z najbogatszych Amerykanów. Autor namawia, abyśmy powrócili do dni, kiedy dotrzymywaliśmy słowa, a uścisk dłoni znaczył więcej niż umowa na piśmie.
Nie znajdziesz tu pustosłowia ani utartych frazesów. Każda rada, jaką daje Ci autor, jest poparta jego czynem. Jon Huntsman jako jeden z nielicznych ludzi prezydenta Nixona nie został oskarżony w sprawie Watergate - wycofał się z Białego Domu, widząc panujące tam zepsucie. Kiedy natomiast tajlandzcy urzędnicy zażądali łapówki, wycofał się z wielomilionowej inwestycji. Autorytet moralny, jakim jest Jon Huntsman, wie, jak budować trwały sukces, grać czysto, być odpowiedzialnym i cieszyć się szczęściem innych ludzi. Skorzystaj z jego doświadczenia i postępuj tak, aby wyznawane wartości pomagały Ci w życiu, a nie przeszkadzały. Naucz się głośno mówić "nie!", kiedy pokusa wybrania drogi na skróty wydaje się nie do odparcia. Przeczytaj tę książkę i zastosuj się do rad autora:

* Wybierz słuszną drogę. Graj czysto i zwyciężaj bez oszukiwania.
* Przekonaj się, czy jesteś prawdziwym liderem. Czy masz w sobie odwagę? Czy bierzesz na siebie ryzyko i odpowiedzialność?
* Dotrzymuj słowa. Dane słowo i uścisk dłoni liczą się bardziej niż umowy na piśmie.
* Bądź życzliwy. Szanuj klientów, partnerów, pracowników i konkurentów.
* Nie żyj tylko dla siebie. Dziel się z innymi tym, co masz, a nie pożałujesz tego.

Gdy inni idą na skróty, głośno powiedz im "nie!" i graj czysto.

Sukces materialny nie jest celem samym w sobie. W erze skandali księgowych i afer politycznych Jon Huntsman swoim życiem udowadnia, że uczciwość jest cenniejsza niż pieniądze i w długim okresie przynosi więcej szczęścia.

"Powszechne przekonanie, że aby osiągnąć sukces, trzeba oszukiwać, jest bzdurą. Taka postawa prowadzi do bankructwa moralnego".
Jon M. Huntsman

Uczciwość - czas, start..

Możemy postanowić właśnie teraz, że w całym naszym dalszym życiu, postaramy się być najbardziej uczciwymi ludźmi, jak tylko potrafimy i możemy. Teraz jest dobra chwila na takie postanowienie i oddanie tej prośby Bogu na Jego barki, aby nam w tym pomógł. Bez Niego trudno o jakiekolwiek osiągnięcia. No i nie słowa, a czyny.


***

Niedzielna melodia dla Ciebie Drogi Czytelniku :) Tylko uczciwość zaprowadzi nas do wewnętrznego spokoju i we wspaniałe miejsca np. takie jak na poniższym filmie. Pozdrawiam i życzę owocnej niedzieli spędzonej na tym, co ważne..
:)


1 komentarz:

  1. Bart, ujawnij jakie akcje nabyłeś - WIN-WIN

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...