03 grudnia 2011

Nowe czasy czyli czas na "Spekulację fundamentalną"

"Spekulacja fundamentalna" tak nazywa się mój drugi e-book. Myślę zę skończę go pisać nawet do Świąt (1 deadline). E-book będzie krótki, treściwy i skłaniający do myślenia. Chcę go skończyć, siedzi mi w głowie od czasu rozdania pierwszego e-booka. Będzie również darmowy, ponieważ dopóki nie będę milionerem, nie czuję się kompetentnym, aby sprzedawać Wam moją wiedzę. Wolę się nią dzielić w między czasie, gdyz dając coś, dostajemy tego więcej, czy chcemy czy nie.

Spekulacja fundamentalna to wg mnie sposób na inwestowanie na giełdzie na początku 21 wieku. Warren Buffett także powoli zmienia swoją strategię trzymania się z dala od spółek nowych technologii i inwestowania wyłącznie w tradycyjne biznesy. Kupił ostatnio akcje IBM.

Dlaczego>

Ponieważ wie, ze spółek tradycyjnych niedługo praktycznie nie będzie. Internet zmienia wszystko. Ludzie się zmieniają, świat się zmienia non stop. Nie ma sekundy, aby świat był ciągle taki sam. Trzeba być elastycznym, trzeba pokochać zmiany albo zginąć, stając się niedostosowanym człowiekiem zyjącym nostalgią. Co wybierzesz to otrzymasz.. Strefa komfortu i wygodnictwa, zycie bez ryzyka = umieranie.


A o to filmik, który dostałem od brata :)


4 komentarze:

 1. Tytuł brzmi trochę jak "Konserwatywno-liberalny socjalista". I podobnie przyciąga uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam niecierpliwie na ebooka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aha i taka uwaga: IBM jest dinozaurem wśród spółek nowych technologii, więc nie jest to taka całkowita zmiana strategii.

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę, miłe zaskoczenie. Widzę, że autor bloga nie próżnuje. Względny spokój na blogu okazuje się zatem tylko ciszą przed burzą ;-) Chętnie poczytam coś na temat spekulacji.

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...