11 grudnia 2011

Niedzielna melodia + "Starajcie się wpierw.."

Witaj Czytelniku,

Dziś niedziela więc filozoficznie nieco bardziej.

Wielu z nas myli giełdę z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli pieniądze z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli jointy, narkotyki z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli piękny samochód z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli swoją kobietę/męzczyznę z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli alkohol z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli nasze małe nałogi i uzaleznienia z pragnieniem bycia blizej Boga.Wielu z nas myli piekno z pragnieniem bycia blizej Boga. Wielu z nas myli granie w gry komputerowe z pragnieniem bycia blizej Boga... itd. Pragniemy Go nieświadomie, choć czasem myślimy ze szczęście dadzą nam inne rzeczy. Ale czy one dają nam szczęście i zaspokojenie>>


Mdlejemy z braku sił, ale nie prosimy Go o pomoc. A On czeka ciągle, na tę małą prośbę od nas..

Mylimy potrzebę Boga z naszymi uzaleznieniami, drobnymi przyjemnościami. Wolimy uciekać od rzeczywistości, niz zmierzyć się z nią i odkryć prawdziwe szczęście w zyciu, nasze prawdziwe talenty i powołanie. Boimy się wielkiego sukcesu, wolimy zyć w naszym "chlewiku" i mieć "święty spokój". Wolimy nie ryzykować, tchórzymy, wybieramy łatwiejszą drogę, asekurujemy się, zeby zachować nasze zycie i wtedy tracimy je.. .

zamiast prawdziwej miłości, przygody, walki o najcenniejsze sprawy, wybieramy "innych kochanków": gry, telewizję, alkohol, sex, imprezy, muzykę, wycieczki, sporty extremalne, karierę zawodową itd. itp. (sam w to wpadam)

Dziś na mszy(rekolekcjach) przypomniano jeden z moich ulubionych cytatów Biblijnych:

"Starajcie się najpierw o królestwo Boże i Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane."


Bóg wie miliard razy lepiej od nas, o czym marzymy, kim chcemy być, jak chcemy być kochani i rozpieszczani - On dał nam zycie i te pragnienia, marzenia, które chce, abyśmy realizowali. Wie, co zrobić byśmy byli najbardziej szczęśliwi i chce abyśmy byli szczęśliwi i spełnieni. zna nasze potrzeby i chce nam pomóc je zrealizować, a my wybieramy rózne sztuczne zamienniki, ulewamy sobie złote cielce, wpadamy w nałogi i ciągle się dziwimy, dlaczego wciąz czujemy się beznadziejnie. Bo pijemy nie z tego zródła, które zaspokaja pragnienie. Nałogi i te drobne przyjemności-zamienniki Boga, mają za cel pozbawić nas wolności i sił do walki o marzenia. Mają uwięzić nas w bezradności i pozbawić nas nadziei.


"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie."


 Jest adwent. Giełda jest wspaniałym darem dla nas, jednak najpierw trzeba odznalezć Królestwo Niebieskie, a potem wszystkie miliony dolarów pojawią się na naszych kontach, jeśli tak nam pisane(i oczywiście, jeśli potrafimy z nimi zrobić coś dobrego dla siebie i innych).

W zyciu do szczęścia potrzebujemy tylko jednego: Boga. Nie miliarda na końcie, nie super samochodu, nie najpiękniejszego partnera, nie sławy itp. Mamy wolną wolę i mamy wybór... Jak to pewien dziadek na youtube powiedział: "albo wódka albo Bóg". Jeśli odrzucamy Boga, wpadniemy w piekło na ziemi, sami je wybierzemy, a złe siły nas w tym tak uwięzią, abyśmy nigdy nie wrócili do Boga, nigdy nie wyszli z nałogów, nigdy nie byli szczęśliwi.


Jesteś inwestorem długoterminowym, chcesz być szczęśliwy i bogaty>>

Ja tez, dlatego wpierw wybieram Boga. Polecam! zycie wtedy praktycznie kazdego dnia jest wielką przygodą, radością i dziękczynieniem. Nie wazne jaka jest pogoda, co ktoś mi zrobi, co się stanie, ja wciąz mam nadzieję, radość i pokój serca. Dla mnie niebo zaczęło się juz na ziemi.. :)


PS. w tym tygodniu mozliwe, ze kupię w prawdziwym portfelu 2 nowe, wspaniałe spółki. Obydwie notowane są na New Connect, kończę właśnie paru tygodniową analizę wg mojej nowej metody "spekulacji fundamentalnej". Więcej szczegółów o zakupach podam w odpowiednim czasie.


Melodia na dziś ..
 Spokojnego wieczoru i bogatego tygodnia :)

2 komentarze:

  1. Cześć Bartku! wiesz może kiedy ukazuje się dodatek do "Parkietu" z wynikami wszystkich spółek?? ten "almanach inwestora" o którym pisałeś w swoim e-booku. Prosiłbym o odpowiedź

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...