18 grudnia 2011

Niedzielna melodia + Cierpliwość!

Witaj,

Giełda to miejsce dla ludzi, którzy potrafią cierpliwie czekać na owoce swoich działań. Tak samo jak w przyrodzie mamy pory roku i musimy cierpliwie czekać na wiosnę i lato, tak samo na giełdzie kupując część biznesu, musimy czekać na owoce naszych działań. I do tego potrzebna jest cierpliwość. W przeciwieństwie do dzieci, cierpliwością odznaczają się ludzie dojrzali.

Jeśli czynisz coś nowego, próbujesz, walczysz ze sobą, pokonujesz lęki, ryzykujesz, działasz, to w końcu przyjdą owoce tych działań. To wymaga wytrwałości i cierpliwości, nie da się przyśpieszyć nadejścia wiosny i lata, tak samo nie da się przyśpieszyć zbiorów naszych działań. Na wszystko przychodzi odpowiedni czas i dlatego tak wazne jest, by nauczyć się być inwestorem świadomym swoich wyborów i inwestycji oraz stać się osobą obdarzoną cierpliwością.

Tego Ci zyczę.


PS. Ostatnio piszę bloga "od święta", nie za często. Robię to równiez z innego względu, poniewaz chcę, aby na blogu zostali tylko Ci, którzy mają zostać ;) Ten blog równiez uczy cierpliwości, aczkolwiek zaczynając go pisać, nie miałem takiego celu, samo wyszło. Kto z Czytelników wytrwa, myślę, ze nie będzie załował :)

Pozdrawiam i niedzielna melodia od brazylijczyków, których ostatnio poznałem w pracy :) Ciepła piosenka.8 komentarzy:

 1. Ja pozostanę - to nadal najlepszy polski blog o inwestowaniu fundamentalnym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostaną Ci co mają zostać

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Bartek, jesteśmy tutaj nadal ;) Pozdrawiam i czekam cierpliwie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakby było tak różowo to czemu BART sprzedał Wielton ze stratą? Mnie chodzi bardziej o to żeby dostosować model do obecnej sytuacji - czy jesteśmy przed prawdziwymi kłopotami - pęknięcie banków i funduszy, które przeinwestowały w grecję, włochy i portugalię czy odwrotnie jest to poważne spowolnienie ale nie recesja jak po upadku LB - i ok maja przyszłego roku zaczniemy ładnie się odbijać w trend wzrostowy!!!??? Brakuje tego we wpisach, i co w czasie tego spowolnienia kupić - propozycje, a b. long term zagrać jak się trend obróci w, jak np. BART kupił cd reda po 3 z hakiem i sprzedał z ładnym zyskiem a doszło w kwietniu nawet do 9,81!!! Tego bym oczekiwał, nie ciągłe mówienie jak jest nieciekawie, że trzeba czekać i czemu sprzedałeś społkę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak jest hossa to o zarobek naprawdę nie jest trudno. Jak jest taki dobry to niech teraz coś zarobi. Przecież spółka dobra fund. nie powinna spadać, czyż nie? Ja też mogę kupić byle co i czekać nie wiadomo ile aż wyjdzie powyżej ceny zakupu, ewentualnie sprzedać ze stratą i powiedzieć, że źle coś tam policzyłem. Ostatnie zakupy to olbrzymie straty, jako trader jest cienki./ łośsuperktoś

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrych Świąt,wszystkiego najlepszego.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Anonimowy
  Idź lecz kompleksy gdzie indziej albo powiedz jaka jest Twoja strategia inwestowania... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego, Radosnych Świąt i sukcesów inwestycyjnych w Nowym Roku życzę Autorowi bloga i jego czytelnikom.
  Arek

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...