06 listopada 2011

Niedzielna melodia + Eldredge :)

Dziś niedzielna melodia + wpis "filozoficzny" ;))

Dziś na jedynej polskiej mszy w moim mieście, czytałem I Czytanie o "Mądrości". Czytanie pochodziło z Księgi Mądrości i mówiło o tym, ze mądrość daje się znaleźć, tym którzy jej pragną i szukają. Obietnice dane tym, którzy ją znajdą i zgłębiają są wielkie i pełne pokoju.

Czy mądrość jest nam potrzebna na giełdzie i w zarządzaniu pieniędzmi?

Jeśli znajdziesz mądrość, skończą się nie tylko Twoje troski życiowe i zmartwienia, dodatkowo będziesz miał maksymalne szanse na to, ze będziesz po prostu mądrym, majętnym człowiekiem, a ustrzeżesz się np. skąpstwa lub chciwości. Jeśli znajdziesz mądrość, będziesz bogaty w wielu aspektach swojego życia, a nie tylko materialnie.

Powstaje jednak pytanie, kto mądrości szuka?

Szuka jej na pewno człowiek z poniższego filmiku. Miałem to szczęście, ze byłem na tej konferencji i słuchałem tego mądrego człowieka. Warto obejrzeć ten bardzo pozytywny film. Jest to nagranie ze spotkania na SGH z amerykańskim mówcą chrześcijańskim i autorem bestsellerów światowych - Johnem Eldredgem. Polecam też jego niesamowite książki :)


John Eldredge (cz1/3) from ProemTV on Vimeo.

Spokojnej niedzieli i owocnego tygodnia :) Niedzielna melodia dla Ciebie..


4 komentarze:

 1. Włochy dziś utraciły dostęp do rynków finansowych. Pożyczanie pieniędzy na rynku na 7% rocznie dla kraju, który ma przed sobą perspektywę recesji jest zabójcze. Włochy mają też ogromny dług, który muszą spłacać na bieżąco. Robiły to do tej pory głównie z pieniędzy, które od nowa pożyczały na rynkach, czyli rolowały dług. Teraz tej opcji już nie mają. Czyli muszą robić drakońskie oszczędności w budżecie, żeby wygospodarować pieniądze na obsługę długu, a i tak nie wiadomo, czy to wystarczy. To nie stanie się jutro, ani za tydzień, ale jeśli nic się nie zmieni, to Włochy tym samym są na prostej drodze do bankructwa. Oczywiście niewypłacalność Włoch będzie wydarzeniem tak dużym, że spowoduje całkowitą utratę zaufania rynków do całej strefy euro co niechybnie spowoduje jej rozpad.

  no i sie stalo obligacje szly i szly w kierunku tych 7% az dzis bach :)

  http://rafalhirsch.blogspot.com/2011/11/wochy-w-drodze-na-finansowy-sybir.html

  to bopiero poczatek kryzysu

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 2. Co się stało z tym blogiem?- Bartku zraziłeś się do giełdy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Giełda - a mądrość dziś raczej nic nie mają moim zdaniem do siebie. Za duże ryzyko, ale możliwość też zysków większe..

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...