31 października 2011

Swiatowy Dzień Oszczedzania!

Dziś jest Światowy Dzień Oszczędzania :)


Wiesz, ze dziś mogę Ci przepowiedzieć, ile będziesz miał gotówki za 10 lat, patrząc jak zarządzasz tym, co masz dzisiaj? Ty tez możesz to przewidzieć.

Czy co miesiąc stajesz się bogatszy finansowo i zbliżasz się do wolności finansowej, czy co miesiąc stajesz się biedniejszy i nakładasz sobie kajdany niewolnika?

Pomyśl, czy prowadząc obecny styl życia i wydawania pieniędzy, za 10 lat będziesz wolny finansowo, czy raczej spłukany?

Jeśli nie oszczędzasz dzisiaj, za 10 lat prawdopodobnie tez nie będziesz oszczędzał. Twój stan konta będzie identyczny, jak dzisiaj. Stracisz tez wiele okazji do wejścia w dochodowe projekty!

Dziś jest najlepszy dzień do rozpoczęcia oszczędzania.

Wystarczy pudełko/słoik z pokrywką(skarbonka) i pierwsza złotówka wrzucona do tej skarbonki.

Zacznij, jeśli chcesz.

Pozdrawiam.


PS. Więcej o oszczędzaniu w moim darmowym e-booku.

6 komentarzy:

 1. Autorze bloga - postaraj się bardziej, bo te wpisy są coraz nudniejsze, więcej konkretów, jak tam twoja strategia, więcej propozycji, analiz, przemyśleń...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie podoba się nie czytać. Bartek już pisał, że jak się nie pojawia to nie ma nic według niego wartościowego do przekazania. Proszę znaleźć sobie inne blogi i tamte czytać a tym którzy chcą tego bloga czytać dać spokój. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  Moze Anonimowy sam zacznie pisać bloga? :) Bez urazy, ale "krytykować, poniżać i potępiać potrafi każdy głupiec i większość to właśnie robi..."
  Ja serdecznie dziękuję za ten wpis, ta perspektywa "10 lat" pozwala zidentyfikować, czy obieram odpowiedni kurs :)
  Pozdro i Szczęść Boże!

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonim

  Dziękuję za szczerość, myślę ze komentarz jest trafiony :) Postaram się podnieść własne wymagania, co do bloga i wpisów.

  PMJAR i Kamil

  Dziękuję równiez Wam za dobre słowo, wsparcie i obecność :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,

  ODPOWIEDŹ
  DO PMJAR

  Myślę, że moim wpisem nie zakłóciłem ci spokoju, piszesz, że „nie ma nic wartościowego do przekazania” – no zważywszy na ostatnie wydarzenia związane z ‘debt crisis” i tym, że strefa euro w obecnym kształcie zaczyna się chwiać – polemizowałbym z twoją tezą, że „nic się nie dzieje”.

  Co do ciebie Jastrzębski, proszę z łaski swojej przytoczyć słowa z mojego wpisu, które w twoim mniemaniu poniżają autora bloga!!!????


  Bartek, ja nie krytykuje, wyraziłem swoją opinię, niektóre twoje wpisy są ciekawe, a nawet bardzo ciekawe, ale w ostatnim czasie zabrakło mi twojego odniesienia się np. do obecnej sytuacji makroekonomicznej, zawirowań w strefie euro, nastrojów w USA, może pokuszenia się o wytypowanie poziomu wig20 na koniec roku, nowych propozycji inwestycyjnych itp. Jak wiesz trend spadkowy zaczął się mniej więcej od połowy kwietnia, czy zatem myślisz, że spadniemy poniżej dołków wyznaczonych solidnymi spadkami, czy może wręcz przeciwnie – zaczynamy powolny marsz w górę? Właśnie takie dywagacje podniosłyby merytoryczną wartość bloga.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy
  Rozumiem. Tylko Bartek ma pewien swój styl pisania i o rzeczach nie koniecznie które dzieją się na rynkach w danym momencie. Nie chce też żeby Bartek się zniechęcił do pisania, bo ten blog dał mi bardzo dużo. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...