23 października 2011

Niedzielna melodia + Sekretem zycia jest ...

Co jest sekretem życia?

Ostatnio czytam ponownie przepiękną książkę, o której niedługo napiszę. Jeden cytat przykuł moją uwagę.

(...)
Sekretem życia jest dawanie.

Nie znam w życiu większego bogactwa niz poczucie, ze to, kim jesteś, coś, co powiedziełaeś albo zrobiłeś, dało korzyść nie tylko tobie samemu, lecz w taki czy inny sposób wzbogaciło doświadczenie twoich bliskich albo nawet kogoś, kogo zupełnie nie znasz (...)

(...)

Nie wpadnij jednak w pułapkę i nie próbuj ludziom dawać czegokolwiek własnym kosztem. Odgrywanie męczennika nie da ci prawdziwego poczucia wkładu w życie innych.


Melodia niedzielna dla Ciebie Dobry Wojowniku :) Walcz! Nie poddawaj się! zmień coś dziś, w tym tygodniu! Walcz! Uda Ci się, On jest z Tobą :) i Ci pomaga, nawet jeśli o tym nie wiesz lub w to nie wierzysz..


4 komentarze:

 1. Wypowiedzi autora na tym blogu zaczynają przypominać, konferencje w USA dla ludzi którzy w życiu nie potrafią sobie poradzić i szukają motywacji do dalszych działań. Zdaje się, że autor zapomniał o tym że blog zatytułowany jest "Akcje przy kawie".

  Coraz mniej tu meteorytyki, zamiast tego próby ratowania "oglądalności" bloga poprzez puste wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Yossarian
  Niektórzy właśnie tego też by chcieli. Wbrew pozorom nie sama technika jest ważna i kurs, wsparcia i inne rzeczy, ale nastawienie. Dla mnie ten blog przyczynia się do odpowiedniego dystansu do rzeczy materialnych, w tym akcji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Yossarian - autorowi nie zależy na "oglądalności". Widzisz gdzieś reklamy, ad sense etc? NIE! Dlatego nie krytykuj bezpodstawnie

  OdpowiedzUsuń
 4. PMJAR, Anonim - z jednej strony macie racje, ale z drugiej zdecydowanie mniej tresci giełdowej sie pojawia, w porównaniu do okresu sprzed lata.

  AndrzejB

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...