21 sierpnia 2011

Niedzielna melodia + ... aby wygrać!

Dziś niedzielny wpis, czyli parę słów do refleksji.

Graj tak, aby wygrać!


Analizuj spółki tak, aby znajdować perły. Inwestuj tak, aby zarabiać. Odchudzaj się tak, aby zdrowo chudnąć. Módl się tak, aby modlitwy były wysłuchane. Buduj biznesy tak, aby odniosły sukces. Pokonuj nałóg tak, aby go pokonać. Podchodź do zadania tak, aby je wykonać itd. (dopisz inne przykłady)

Czy naprawdę chcesz zrealizować swój cel?
Jeśli tak, to "niestety" prawdopodobnie Ci się uda.

Owocnego tygodnia. Zmień jedną rzecz w tym tygodniu, jeśli chcesz ;)

7 komentarzy:

 1. Witaj Bartku mam do Ciebie 1 pytanie.
  Jeśli przychodzi bessa i akcje tanieją to można kupić spółki ,które są niedowartościowane ,ale przecież Ty kupujesz te spółki po ich danych w okresie hossy, natomiast w bessie ich dane mogą się pogorszyć i wycena też spadnie i wtedy może się okazać ,iż spółka nie jest nie doszacowana. Jak Ty sobie z tym radzisz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki masz dowod na to ze mamy obecnie besse? a nie jedynie sztucznie wywaołaną, pseudo panike..

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrzę na spółkę jak na biznes na wiele lat. Kupuję spółki analizując dane nawet z kilkunastu lat, więc widzę również jak spółka radziła sobie w kryzysach.

  Najlepszą odpowiedź na Twoje pytanie, znajdziesz w książkach o inwestowaniu na sposób Warrena Buffetta. Jest sztuką wyjść z biznesu w odpowiednim momencie, tego trzeba się nauczyć, ewentualnie podpatrzyć W. Buffetta.

  Zachęcam Cię też do samodzielnego zastanowienia się, jak masz postąpić wg Ciebie, aby zarobić optymalnie.

  Więcej na ten temat będę pisał dopiero w drugim moim e-booku.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy już bessę.Najprostszy sposob na stwierdzenie tego ,to obserwacja tzw.indeksu cenowego.Mowi on o tym o ile procent spadla przeciętna spólka.Spadek od szczytu o co najmniej 20 procent oznacza bessę.Na dzien dzisiejszy spadek wynosi 35 procent. A o to link pod ktorym mozna sobie to sprawdzić:http://stooq.pl/q/a/?s=c_.Powodzenia-Adam.

  OdpowiedzUsuń
 5. A może tak Bartku jakaś oddzielna rubryczka by się znalazła dla czytelników, aby mogli przedstawiać swoje wyliczenia na temat spółek i sugestie, taki głos rozsądku ze strony TYLKO tych, którzy inwestują w wartość. Wielu z Nas by to pomogło odrzucić spółki, dla których szkoda czasu, a bardzo pomogłoby w wymianie poglądów. Co Ty na to?

  OdpowiedzUsuń
 6. http://biznes.onet.pl/warren-buffett-zainwestuje-piec-miliardow-dolarow-,18494,4830276,1,news-detal
  Buffett kupuje nie jest zle
  :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...