16 kwietnia 2011

Wielton, czyli zmiany w Portfelu Bart.

Witaj,

Jednak już dziś mogę powiedzieć o nowym zakupie.
Przypominam, że od 03.08.2010r  zainwestowałem na blogu symboliczny 1000zł, aby pokazać, że z małych pieniędzy, można dojść do dużych pieniędzy. Celem jest 1 000 000zł.
Blogowy Portfel BART, oparty jest na moich prawdziwych transakcjach portfelowych.
W dniu 15.04.11r kupiłem akcje Wielton. Średnia cena zakupów wyniosła 5,65zł za 1 akcję.
Za uzbieraną kwotę 5 703,52zł mogłem zatem kupić 1009 akcji Wielton.
Historia transakcji:

1) Kupno Zastal: kupno 318 akcji po 3,13zł dnia 03.08.2010; sprzedaż 318 akcji po 3,30zł dnia 18.08.2010
2) Nicolas Games: kupno 10 394 akcji po 0,10zł dnia 18.08.2010; sprzedaż 10 394 akcji po 0,20zł dnia 22.11.2010
3) Optimus kupno 688 akcji po 3,02zł dnia 22.11.2010; sprzedaż 688 akcji po 8,29zł dnia 07.04.11. Stan 5703,52zł
4) Wielton kupno 1009 akcji po 5,65zł dnia 15.04.2011; sprzedaż  ..... ???

Krótki komentarz:
Spółkę Wielton jak wiecie z listy dobrych spółek na 2011r obserwuję już od prawie roku. Do tej pory nie rosła. Ale tak się fajnie złożyło, że właśnie firma ruszyła z kopyta ze sprzedażą i podniosła prognozy na 2011r. Ponieważ informacja ta nie jest uwzględniona w kursie, praktycznie bez ryzyka mogę liczyć na dobry zysk z inwestycji, kupując bardzo dobrą wg mnie firmę. Akcje chciałem kupić wczoraj, ale wolałem obmyślić sprawę w lesie :) To pomaga na spokojnie spojrzeć na własne plany. Nie znalazłem większych powodów, dla których firma ta nie powinna dalej się rozwijać i osiągnąć rekordowych wyników w 2011r.

Transakcja ma charakter zakupu na "okres próbny" - wytłumaczenie tej strategii zawarte jest w e-booku. Od razu też odpowiem na pytanie Czytelnika, że na e-booka nie trzeba się zapisywać, będzie udostępniony za darmo tutaj na blogu lub na osobnej stronie www, do ściągnięcia w formacie PDF.

Na razie tyle.
Życzę Ci udanej soboty :)

======

Uwaga! Nie ponoszę odpowiedzialności za błędne inwestycje oparte na podstawie tego bloga. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, nie mam uprawnień do rekomendacji. Jestem inwestorem, który tak jak wszyscy popełni mnóstwo inwestycyjnych błędów. Naśladując mnie robisz to na własne ryzyko. Proszę, myśl samodzielnie.

17 komentarzy:

 1. Witam.Czy mólbys uzasadnić zakup akcji wlasnie tej spólki.Wskażniki fundamentalne na dzień dzisiejszy nie wyglądają zbyt zachęcająco.Samo wybicie z rocznej konsolidacji to chyba trochę za mało.Pozdrowienia-Adam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za to pytanie, niedługo odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://wielun.biz/viewtopic.php?t=9803&sid=d9b73923c90cc717596a0ca59f199fa9

  moze powinienes poczytac o tym jak sie tam pracuje, czy to spodoba sie Temu który na nas patrzy ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam.
  Czy nie lepszy byłby: Groclin a może Ekoexport, a może GrupaPSW z NC?
  Pozdrawiam.
  Olii

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam myslałem wczoraj nad tym czy nie kupić Wielton, podobno mają niezły produkt, który może być hitem w ich branży - bo drugiego takiego nie ma. Ale też czekam na uzasadnienie ;) Patrząc po liczbie czytelników, to nawet na daytrading sie nadaje heheh bo pewnie wszyscy się rzucą do zakupów w pon :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy - spojrzałem na tego twojego linka i w sumie myślę, że nawet jakby się wyzbyć moralności z tego, to samo takie zachowanie z punktu czysto biznesowego i inwestorskiego raczej wpływa negatywnie na przyszłość firmy.
  1500 brutto za 9h pracy lub wiecej - dzizas, co za koszmar :0

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety 1500 brutto to standard w dużych fabrykach. W okolicach Wrocławia roi się od ogłoszeń, które proponuje pracę w podwrocławskiej strefie ekonomicznej ( głównie w LG ). Praca 3-zmianowa/ 4 brygadowa, 8 h + nadgodzinny z pensją 1500 brutto. Oczywiście umowa agencyjna najczęściej podpisywana na 2 -3 tygodnie. Więc nie ma co się dziwić, że każdy kto pracuje w takim miejscu ma powody do narzekania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam

  proponuje wrzucic ebooka tak, aby wyswietlala sie liczb pobran, moze byc ciekawie

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. dobry pomysł Maciekk :) Ja na pewno nabije jedno oczko na tym liczniku.
  Bart istnieje możliwość pokorespondować z Tobą mailowo? Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy nt. Groclina (zachowań kursu w ostatnim czasie) - jestem mocno w to zapakowany, dobrze się wypowiadasz o tej spółce ale nie mam jak spojrzeć w ich papiery za czasu prosperity (do 2004 roku), może być mi naświetlił jakoś tą spółkę :) I jestem ciekawy czy brałeś ją wciąż pod uwagę przy wyborze i niestety przegrała z Wieltonem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. @Frey zgodzę sie ze jest wiele takich firm jak ta, gdzie ludzi traktuje sie jak śmieci, ale czy nie uwazasz ze wiedzac o tym jak tam jest i kupujac ich akcje wyrazasz poparcie dla takich wlasnie praktyk ?
  powiem szczerze ze ja akcji tej spolki nie kupie.

  Ciekaw jestem jakie zdanie na ten temat ma Bart.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tego co wiem, sprawa wynagrodzeń i nadgodzin jest już zmieniana. Wprowadzany jest nowy system wynagrodzeń, korzystniejszy dla pracowników.

  Nie da się tworzyć wspaniałej spółki kosztem wyzysku pracowników. Więc w interesie firmy jest, aby pracownicy godnie zarabiali i przychodzili do pracy zadowoleni. Z czasem zobaczymy jak się sprawa potoczy.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. W akcjonariacie spółki figuruje dwóch panów Szataniaków, z których każdy posiada nieco ponad 6,66% udziałów. Pewnie tak jak kiedyś Intel z procesorem Pentium III 667, dodali sobie troszkę dla niepoznaki... :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Problemem nie jest to czy kupię takie akcje czy nie ( czytaj dam zarobić firmie). Problem tkwi w świadomości właścicieli i mangerów firm, którzy nie rozumieją lub nie uwzględniają tego że pracownik doceniany bardziej jest związany z daną firmą i lepiej wykonuje swoje obowiązki. Niestety ciężko wymagać przywiązania do firmy w spółkach gdzie 70% to pracownicy tymczasowi zatrudniani na 2-3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,
  Dlaczego sprzedałeś Optimusa przed premierą Wiedźmina II, przecież po tym wydarzeniu spółka powinna urosnąć jeszcze bardziej? Chyba, że masz informacje, że dużo więcej w njbaliższym czasie na tej spółce już się nie zarobi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Fundamentalnie - śmieć, technicznie - może być nieźle. Widzę że kolega Bartek nie ze względu na wartość wewn. tą spółę kupił. Gdzie te cytaty z Buffeta / łośsuperktoś

  OdpowiedzUsuń
 16. @Bartek
  "Z tego co wiem, sprawa wynagrodzeń i nadgodzin jest już zmieniana. "

  A skad masz takie info ?

  OdpowiedzUsuń
 17. potoczyłe sie tak ze nadal jest 1500 wiec to jest gówno nie zarobek za to co wymagaja i nie firma lecz jeden wieki burdel wiec goscu nie sciemniaj ze bedzie lepiej

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...