04 kwietnia 2011

Bez miłości na giełdzie. Nie słowa, a czyny.
Spółek się nie kocha.
Ludzi się kocha, a na spółkach i giełdzie się zarabia.
Do spółek podchodzi się bez sentymentu.
Trzeźwo.
Liczy się działanie, nie słowa.
Wyniki, nie obiecanki.

Jest..

Piękno kontra brzydota.
Miłość kontra strach.
Pasja kontra pieniądze.
Dobra spółka kontra zła.
Wyniki kontra ich brak.

Po owocach poznajemy ludzi, ale także spółki.

3 komentarze:

 1. 04.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie specjalnym z 1 kwietnia, na temat spółki Optimus prognozują, że gra Wiedźmin2 w ciągu trzech lat od premiery, która przewdziana jest na 17 maja, może zarobić około 150 mln zł na poziomie operacyjnym.

  "17 maja 2011 r. odbędzie się premiera długo oczekiwanej drugiej części gry Wiedźmin. W odróżnieniu od części pierwszej gra ma się pojawić na wszystkich trzech platformach (PC, XBOX360 i PS3). Ponadto dzięki wyrobionej poprzez sukces pierwszej części marce należy oczekiwać, że sequel przygód Wiedźmina sprzedawać się będzie w przypadku platformy PC zdecydowanie lepiej niż to miało miejsce w przypadku Wiedźmina1. Co więcej rozpoznawalność gry wśród graczy spowodowała, że warunki licencyjne na jakich sprzedawana będzie druga część są znacznie korzystniejsze dla CD Projektu niż przy sprzedaży części pierwszej. To wszystko złoży się naszym zdaniem na duży sukces finansowy Wiedźmina2" - napisano w raporcie.

  "Prognozujemy, że gra na wszystkich trzech platformach zarobi w perspektywie najbliższych trzech lat od premiery około 150 mln zł na poziomie operacyjnym. Duża popularność tytułu oraz przychylne dotychczas recenzje pozwalają sądzić, że nie będzie to jednorazowy zysk, a podobne wyniki sprzedaży będą w stanie osiągać również kolejne edycje gry" - dodano.

  W opinii analityków duży potencjał posiada segment cyfrowej dystrybucji gier realizowany poprzez platformę gog.com. Oczekują, że w perspektywie najbliższych lat segment ten stanie się największym w ramach grupy pod względem realizowanych przychodów, a pod względem wartości wykreowanej dla akcjonariusza tylko w niewielkim stopniu ustępować będzie segmentowi produkcji gier.

  Raport sporządzono przy kursie akcji Optimusa na poziomie 8,2 zł. W poniedziałek o godz. 16.25 za jedna akcje spółki płacono 8,3 zł.(PAP)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://i.wp.pl/a/dibre/kbiezacy/optimus__010411.pdf

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie Dzięki Maciek za bardzo fajny raport. Jutro sie z nim zmierzymy :) Pozstaram się go wyliczyć, sprawdzić na ile sprawa się zmienia w wycenie Optimusa :)

  Dobrej nocy wszystkim.

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...