09 marca 2011

UWAGA! Petrolinvest nie dla mądrych inwestorów!

Muszę te notkę napisać!
Pojawia się coraz więcej podejrzanych i poplątanych transakcji i działań w Petrolinveście.

http://www.parkiet.com/artykul/1027893_Prokom-dofinansowal-Petrolinvest-10-mln-zl.html
http://blog.parkiet.com/jedlak/2011/03/09/poniedzialek-to-uwazaj-na-petrolinvest/

Powiem Ci tak. Firma, która w drodze do ropy kombinuje na wszystkie możliwe sposoby, jest złą inwestycją. Petrolinvest wydał już 102mln zł. Jak myślisz, jak długo Ryszard Krauze będzie chciał topić pieniądze?

O co chodzi dokładnie?

"Chodzi o to wszystko, co się dzieje „po drodze” do ropy. O politykę informacyjną, o nieprzejrzyste transakcje dotyczące kapitału spółki czy ogólnie o traktowanie małych akcjonariuszy. A w tle – o badane przez nadzór podejrzenia o manipulację i wykorzystywanie informacji poufnych."(z blogu na parkiet.com)

Inwestując na giełdzie od 12 lat mam czujnik, który mówi mi wyraźnie, że firmy, które coś ukrywają, kombinują, a szczególnie źle dbają o małych akcjonariuszy, doprowadzą do dużych strat głównie tych akcjonariuszy. Osobiście nigdy bym nie wszedł w taką spółkę, a Ryszard Krauze podpada mi jako rzetelny biznesmen. W końcu jako szycha biznesu powinien zadbać o przejrzystość działań i relacje z drobnymi akcjonariuszami. Kłania się niska etyka działań i nieprzestrzeganie podstaw kodeksu dobrych praktyk, zasad Corporate Governance.

Petrolinvest śmierdzi na odległość i bynajmniej nie śmierdzi groszem.

Tak jak wydaje mi się, że KOV i Jan Kulczyk znajdą złoża, tak tutaj jestem przekonany, że firmę zamkną z powodu przeinwestowania. Na koniec dodam, że akurat te dwie spółki omawiam głównie opierając się na przeczuciu i intuicji, których w takich oczywistych przypadkach zawsze słucham. Czas pokaże, czy intuicja mnie zawiodła.

Po ostatnich wydarzeniach odradzam komukolwiek zabawę w spekulację na tej spółce, oczywiście to tylko moja prywatna opinia i żadna rekomendacja. Mogę się mylić.

3 komentarze:

 1. Odnośnie OIL zgadzam się z Tobą w 100%. Ta spółka w pewnym momencie wyleje drobnym inwestorom wielki kubeł zimnej wody na głowę i pewnie zrazi co niektórych do inwestowania na giełdzie.
  Co do KOV to osobiście bym nie zainwestował w tę spółkę. Jakoś nie przekonuje mnie ich pomysł na biznes. Być może znajdą ropę i kurs wystrzeli, ale co będzie jak jednak nie znajdą?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie. Dlatego mówię, że patrzę na spółki głównie intuicyjnie, a intuicyjnie się nie inwestuje. To tylko komentarz, natomiast co do Petrolinvestu to nawet jakby miał dobre wyniki, nie kupiłbym tej spółki. Typowa spekulacja jedynie pod wyobraźnię graczy. Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Problem z wszystkimi inwestycjami Kulczyk Investments i powiazanych jest taki: z jakichs powodow dobre informacja o podpisanych umowach na wydobycie np. w Afryce ostatnio w ogole nie wplywaja na kurs KOV. A jakakolwiek plota o Petrolinvest od razu winduje w gore ta spolke. Nie ma w tym dla mnie sensu. Ale musi byc jakis powod, poki co da sie na petrolinvest zarobic spekulujac a na KOV w ogole.

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...