21 marca 2011

Jak testować, czy spółka, którą posiadamy to dobry biznes?

Polecam Ci zrobić fajne ćwiczenie, osobno dla każdej spółki, którą masz w portfelu :)

Wyobraź sobie, że jesteś kumplem założycieli spółki, którą masz na rachunku maklerskim. Włożyłeś Twoje wszystkie obecne pieniądze w tę jedną spółkę(kupując jej akcje). I teraz wyobraź sobie, że jesteś uziemiony z kapitałem w tę spółkę na kolejne 4 lata. Nie możesz ich tknąć, bo zostały wydane na sprzęty, oprogramowanie, samochody firmowe itd. Dopiero jak firma zarobi, to będziesz mógł odzyskać pieniądze.

No i teraz pomyśl, kiedy odzyskasz kapitał? Jak się czujesz wchodząc w ten biznes z tymi "kolegami" (zarządzającymi)?  Jak Ci się podobają zarządzający? Możesz im zaufać? Lubisz tych ludzi? Są najlepsi w tym, co robią? Są uczciwi i o wszystkim Ci mówią? Nie ukrywają niczego i nie kręcą? Czy Twoja spółka coraz bardziej się rozwija i zarabia, dzień w dzień? Czy jest silna na rynku, czy jej produkty/usługi robią furorę? Klienci chcą to mieć/korzystać z tego?

Zobacz, ile zarobisz za 4 lata jak tak dalej firma się będzie rozwijała jak teraz? Ile wyjmiesz ze swoich obecnych wszystkich pieniędzy? Wyobraź sobie jak wygląda Twoja spółka za rok i w grudniu w 2015?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...