02 marca 2011

Informacja od Prezesa Optimusa

http://www.bankier.pl/forum/temat_adam-kicinski-w-cnbc-jutro-o-9-15,9532919.html

Adam Kicinski w CNBC jutro o 9.15Autor

mike-cdp [79.191.148.*] 2011-03-01 22:30 Zobacz wątki dotyczące Optimus Technologie

Witam wszystkich,

Na początek chciałem się przywitać z akcjonariuszami o dłuższym stażu z którymi miałem okazje dyskutować tu przed moim wyjazdem w grudniu.
Jak widać już wróciłem. Nie oznacza to, że będę tu obecny równie często jak wcześniej. Wygląda na to, że może mi na to sił i czasu nie starczyć, bo nowe wyzwania na horyzoncie:-)

Przechodząc do meritum, zostałem poproszony o przekazanie obecnym tu akcjonariuszom (przyszłym i obecnym;-) informacji, że jutro o godzinie 9.15, prezes Optimusa będzie gościem w cnbc biznes. Polecam, zwlaszcza tym ktorzy nie sa

jakos mocno w temacie, pomaga w zrozumieniu specyfiki firmy.

Pozdrawiam,
Michal Kicinski
akcjonariusz OPTIMUS SA

PS. Znam najnowszy raport (dosc pobieznie) i na szybko kilka komentarzy ode mnie, zwlaszcza przydatnych dla tych ktorzy mniej sledzili losy firmy w zeszlym roku:

- raport jest umiarkowanie miarodajny, gdyz w 2010 roku zdarzylo sie sporo wydarzen zwiazanych z laczeniem OPT i CDP falszujacych wynik np. konsolidacja nie obejmuje wynikow grupy CDP z pierwszego kwartalu 2010 w ktorym CDP wypracowal z tego co pamietam ponad 4 mln pln (dla dociekliwych dokladna kwota do sprawdzenia w prospekcie opublikowanym w polowie zeszlego roku)

- warto zwrocic uwage tez na inne zdarzenia, ktore maja charakter raczej jednorazowy np. aktualizacja wycen zakupionych licencji pogarszajaca wynik o ponad 4 mln.

- polecam tez rzucenie okiem na przeplywy finansowe. W 2009, firma skonsumowala 4.5mln gotowki, w 2010 wygenerowala prawie 8mln pln, mimo dociazenia kosztami zwiazanymi z cala obsulga transakcji i restrukturyzacji samej spolki OPTIMUS SA. Moim zdaniem niezly wynik jak na rok pod znakiem finalizacji transakcji i inwestycji w koncowy etap produkcji gry.

...to tak w duzym skrocie. Warto sie wczytac dokladniej, zwlaszcza uwzgledniajac kontekst historyczny zeszlego roku, ktory akurat znam dobrze, i w jego kontekcie patrzec na raport.

Oczywiscie, gwoli poprawnosci politycznej, prosze nie traktowac moich slow jako jakichkolwiek rekomendacji, kazdy powinnien podejmowac decyzje w oparciu o swoja wlasna ocene sytuacji. Tym bardziej, ze wahania kursow wydaja sie ostatnio trudne do interpretacji:-)

1 komentarz:

  1. Jest dobrze :)Życzę spokoju sobie i wszystkim :)

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...