09 lutego 2011

...przynajmniej tak samo, jak przy braniu kredytu hipotecznego lub kupując samochód...

Witaj :)

Krótko i na temat.

Pomyśl. Ile godzin poświęciłeś na zdobycie wiedzy, rad od znajomych i ekspertów, przeczytanie artykułów, danych technicznych, porównań cenowych i innych informacji, gdy kupowałeś odkurzacz, lodówkę, kuchenkę elektryczną, iPhona/iPoda, nowy telewizor, czy laptopa?
A teraz pomyśl, ile czasu i pracy poświęciłeś na zdobycie pełnej informacji o spółce, którą kupiłeś?

Dlaczego pytam?

Produkty, które wymieniłem powyżej, kosztują raptem kilkaset-kilka tysięcy złotych - z drobnymi wyjątkami. Natomiast na giełdę być może przeznaczyłeś kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych(lub więcej) i to w większości, całych Twoich zgromadzonych oszczędności.

Więc sam sobie odpowiedz, czy przypadkiem przy kupowaniu akcji, warto poświęcić więcej czasu i pracy, niż kupując lodówkę czy laptopa?Wg mnie inwestując na giełdzie, warto podchodzić do każdego zakupu akcji, przynajmniej tak samo, jak do wzięcia kredytu hipotecznego na mieszkanie lub przy kupnie samochodu - który ma starczyć na lata(tak jak akcje firmy).

Na koniec, wyobraź sobie Twój zysk końcowy z inwestowania w spółkę, o której wszystko wiesz?  Pomogę ;P
Dobrego dnia :)
BZ

2 komentarze:

  1. Dużo w tym prawdy, żadnej spółce nie poświęciłem tyle czasu na analizę co na zastanawianie się przed kupnem laptopa ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. No to teraz jesteś już świadomy sytuacji.

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...