25 lutego 2011

Na giełdzie są Świnki Morskie, Orły, Rekiny, Ślimaki, Lwy itd.

Każdy z nas jest inny. Gdyby porównać lwa z bocianem odkrywamy, że to dwa zupełnie różne światy. A jeśli dodatkowo lew i bocian chcą w życiu robić to samo, to pojawia się problem. Lew ma inne predyspozycje, uwarunkowania i powinien mieć inne cele w życiu, niż bocian.

Dlaczego?

Inaczej przestaje być sobą, robi rzeczy nieważne dla niego i nie osiąga tego, do czego został stworzony. Pies nie powinien robić tego co kot, a kaczka wychowana z kurami, powinna odkryć, że nie jest kurą. Bez sensu jest naśladowanie kur, kiedy jest się kaczką.

Do czego zmierzam?

Tak samo jest z ludźmi. Każdy z nas dostał wspaniałe umiejętności, talenty, cechy charakteru do swojej konkretnej roli. Jeden jest urodzonym kierowcą, inny przedsiębiorcą, kolejna osoba to pielęgniarka. Nieważna jest hierarchia społeczna, jeśli kocham pracę z ludźmi jako np kasjer w hipermarkecie to doskonale. Jeśli na stanowisku kierownika kasjerów będę czuł się codziennie chory, to co mi po lepszej pensji.
Podobnie jest na giełdzie. Każdy jest inny, ma inne talenty, osobowości, cele w życiu i inny styl inwestowania. Możemy być wyjątkowi tylko wtedy, gdy jesteśmy w 100% sobą i robimy to do czego zostaliśmy konkretnie stworzeni. Warren Buffett inaczej inwestuje, niż George Soros, a obydwoje osiągnęli swoje maksimum.

Na giełdzie tak jak i w życiu, trzeba szukać i odnaleźć siebie. Pewne zasady sprawdzają się dobrze u wszystkich ludzi i te proponuję odkryć i stosować. O nich trochę piszę na blogu i sam ich ciągle poszukuję. Jednak część zasad sposobu życia i inwestowania na giełdzie będzie pasowała tylko i wyłącznie do mnie, czy do Ciebie.

Polecam używać w życiu filtru osobowościowego i wybierać własną drogę. Myśl także czytając tego bloga. On pokazuje mój punkt widzenia, a nie Twój.

Z początku naśladowanie innych może uratować nam tyłek, lecz w pewnym momencie, możemy stać się ofiarą braku myślenia i nie odkrycia prawdziwego ja. Wtedy nie będziemy szczęśliwi w życiu. Robienie czegoś do czego nie jest się stworzonym, lub tego co inni chcą abyśmy robili, powoduje pewne konsekwencje. Osiągane wyniki są przeciętne, odbierają nam chęci i siły życiowe(wypalenie), czynności wykonywane są z trudem nawet, jeśli ciągle szkolimy się i zdobywamy doświadczenie.

Warto szukać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...