04 lutego 2011

KOV czyli biznes Jana Kulczyka

Witaj,

Zostawiłem spółkę KOV do obserwacji na liście "ciekawych spółek na 2011r". Jest to jedna ze spółek, których nie analizowałem zbyt dogłębnie. Interesuje mnie jak firma poradzi sobie w swojej branży. Co się stanie ze spółką, gdy trafi naprawdę na duże złoża?  Spodziewam się, że Jan Kulczyk, który ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w robieniu biznesu, da sobie radę i stworzy zyskowny biznes. On sam jest bardzo mocną częścią biznesu.

Przy wybieraniu spółek, ogromnie ważne jest to, kto zarządza biznesem, kto jest liderem i jacy ludzie są w zarządzie. Biznes to ludzie. Przeciętny zespół i przeciętna komunikacja = średnie wyniki. Jak pewnie wiecie, dobre drzewo wydaje dobry owoc, złe drzewo wydaje zły owoc. 

Jeśli chcesz być super inwestorem możesz zrobić jedną rzecz, która pomoże Ci zrozumieć, co jest ważne w prowadzeniu super spółki. Jak to zrobisz, spojrzysz na wszystko zupełnie inaczej, niż dotychczas. Będziesz wiedział więcej.

O czym mówię?

Jeśli chcesz wiedzieć po czym poznać świetną spółkę, najlepiej sam załóż biznes, lub wejdź w spółkę z kimś :) Spojrzenie na giełdę od strony przedsiębiorcy to wielka nauka! Rozumiesz wnętrze biznesu, poznajesz "bebechy". Można mylnie myśleć, że doskonale rozumie się to, czego chce od nas pracodawca np przy rekrutacji. Jednak dopiero, gdy samemu się rekrutuje do własnej firmy, dostrzega się inny wymiar patrzenia. Ta wiedza o funkcjonowaniu biznesu jest bezcenna. Zwracasz uwagę na dodatkowa wartość, której inni nie widzą.

Oczywiście rozumiem, że nie każdy założy własny biznes lub wejdzie w spółkę z innymi. Gdybyś jednak miał okazję, być może będzie to dobry wybór. Warto chociażby dla Twoich przyszłych zysków na giełdzie.

Pozdrawiam
BZ

3 komentarze:

 1. KOV jeśli naprawde znalazł GAZ to może być inwestycyjny hit tego roku

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej,

  No to byłby szał patrząc, co się wydarzyło w Petrolinveście. Przypomina to szaleństwo rynków z okresu tulipomanii itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle, ze gdy Kulczyk znalazl gaz to jakos duzeg wplywu to na cash flow jego spolek nie mialo...

  OdpowiedzUsuńLinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...